Recenze doutníků

Online Cigar Club

Arturo Fuente Don Carlos Eye of the Shark

Výrobce: Arturo Fuente

Velikost: Petit Shark

Původ: Dominikánská Republika

Doba kouření: cca 70 – 80 min.

Krycí list: African Cameroon

Vázací list: Dominikánská Republika

Náplň: Dominikánská Republika

Klenot mezi doutníky a jeden z nejlepších kousků, které jsem měl za poslední dobu. S tímto luxusním doutníkem jsem se s vámi musel podělit. Sice je ve vyšší cenové kategorii, přes 500 Kč, rozhodně ale stojí za vyzkoušení.

Vzhled:

Jako všechny doutníky od značky Arturo Fuente, ulahodí našemu oku luxusní a krásný vzhled prstýnku. Doutník je precizně ubalen a má hranatý tvar box pressed se špičkou torpedo. Krycí list je polo olejnatý africký cameroon.

Chuť a vůně:

Lehčí a krémová chuť dodává doutníku nadhled a pocit kvality. Doutník je celou dobu jemnejší v chuti ale ne v síle. V chuti najdeme zejména kakao, cedr, kávu a to vše podržené hladkostí a krémovostí, která mně hodně bavila.

Hoření, kouření, síla:

Kouřil jsem cca 70-80 min a hodně jsem si tento kousek užíval. Hoření je hezké, rovnoměrné a silu odhaduji na cca 3/5. Ke konci zesiluje, ale není to nic velké a příjemně stupňuje svou intenzitu na závěr požitku.

Celkové zhodnocení:

Jak jsem už psal, za mě je to opravdový klenot, který je třeba koupit, zapálit a užívat si každý tah. Je to doutník hodný výjimečných příležitostí, hodný perfektního relaxu a taky jako doplnění luxusního alkoholu.

Příběh značky:

Doutníky Arturo Fuente jsou vyrobeny s láskou a s tradicí rodiny Fuente, která vyráběla tradiční kubánské doutníky od konce 19. století. Vlivem historických událostí dnes rodina žije v Dominikánské republice, kde úspěšně pokračuje v budování doutníkové značky Arturo Fuente. Doutníky rodinné značky Arturo Fuente se v současnosti vyrábí v městečku Santiago. Arturo Fuente patří mezi nejoblíbenější doutníky v Americe a dnes tato firma zaměstnává výrobou tabáku a doutníků na 2500 lidí. Rodinná firma Arturo Fuente vlastní nejen manufaktury na výrobu doutníků, ale i rozsáhlé plantáže, kde pěstuje ten nejlepší tabák pro vlastní výrobu doutníků. Plantáže nesou poetický název Chateau de Fuente.

Doutníky Arturo Fuente Don Carlos, které byly pojmenovány na počest svého legendárního tvůrce a patriarchy rodu Fuente, Dona Carlose Fuenta Sr., jsou jedněmi z nejlepších doutníků na světě. K vytvoření tohoto mistrovského díla spojil Carlos Fuente Sr. vzácný, mimořádně kvalitní, ručně vybíraný tabák zrající po dobu deseti let.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/arturo-fuente-don-carlos-eye-of-the-shark

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

admin • 17/04/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář