Recenze doutníků

Online Cigar Club

AVO Heritage

Výrobce: Avo / Davidoff

Velikost: Short Torpedo

Původ: Dominikánská Republika

Doba kouření: cca 40 – 45 min.

Krycí list: Ecuadorian Sun Grown

Vázací list: Dominikánská Republika

Náplň: Dominikánská Republika

Doutníky AVO jsou hodně známé v doutníkovém světe a přesto málo známe mezi českými a slovenskými kuřáky. Když jsem bádal po našem trhu co bych nového vyzkoušel, padla mi do oka tahle značka. Neváhal jsem a koupil jsem si řadu Heritage. Kratší doutník na ochutnání. Udělal jsem dobře, anebo je to značka, které není třeba věnovat pozornost? Určitě dobře, a víc se dozvíte v následujících řádcích.

Vzhled:

Tenhle kousek je perfektně ubalený do ekvádorského olejnatého krycího listu Sun Grown. Bez výrazných známek žilnatosti. Logo a prstýnek AVO, působí hodně luxusně a hezky.

Chuť a vůně:

Ve vůni před zapálením cítíme hodně pepř a ten nás bude provázet celou dobu kouření. Po zapálení se pepř projeví v plný síle a já jsem v prvních chvílích myslel, že doutník zahodím. Naštěstí to trvá cca prvních 5 potáhnutích a pepř se začne zvolňovat a míchat s jemnou nasládlostí a cedrem. Občas zacítíme taky kakao v pozadí. Bílý pepř nás provází opravdu celou dobu a ke konci opět zesílí, naštěstí už jenom jemně.

Hoření, kouření, síla:

Doutník hoří bezproblémově a relativně rovnoměrně. Silu doutníku odhaduji na 3-4/5. Dymovost je průměrná a vytváří hezký bílý dým. Doutník jsem kouřil bezmála 45 min a k němu jsem mněl černé neslazené kafe.

Celkové zhodnocení:

Po prvním potáhnutích a síle pepře bych neřekl že mi tento kousek zachutná, kdybych ho zahodil, připravil bych se o skvělý doutník, který rozhodně doporučuji vyzkoušet.

Příběh značky:

Doutníky AVO jsou pojmenovány podle zpěváka Avo Uvezian, vyráběny ve fabrice Davidoff s jejich vyhlášenou kvalitou. Avo Uvezian se narodil hudebnickému páru v libanonském Bejrůtu roku 1926. Přicestoval do USA v roce 1947 a začal zde navštěvovat muzikantskou školu v New Yorku.

Velký zvrat znamenal až rok 1983, kdy se mu narodila dcera a cestoval do Švýcarska na její křest. Poté co si po jídle dal s přítelem doutník a bylo mu účtováno přes dvacet dolarů, velice se rozzlobil kvůli ceně. Jeho přítel mu navrhl, že by mohli začít vyrábět své vlastní doutníky a tak se i stalo, díky své spontánní povaze se Avo Uvezian dostal do doutníkového průmyslu. Bez váhání si zarezervovali letenky do Dominikánské republiky, kde strávil dva roky hledáním fabriky, která by splňovala jeho požadavky. Avo se setkal s hlavním specialistou přes míchání směsí Hendrikem Kelnerem a dal mu nabídku na vytvoření plnohodnotné výrobní linky. Po dokouření prvních vzorků řekl Avo Hendrikovi, že mu dá o 25 procent více, za každý doutník. Další ikonou, která měla vliv na značku doutníků AVO, byl Michael Roux, Uvezianův přítel a také muž, který do USA přivedl Absolut Vodku. Michael požádal Avo Uveziana aby mu dal doutníky v co nejlepší kvalitě a balení. Díky tomu Avo získal ty správné kontakty a v prvním roce prodal 120.000 doutníků. Během prvních tří let působení prodala společnost AVO přes 750.000 doutníků! Důležitým mezníkem byla dohoda se značkou Davidoff, která pomohla distribuci po celém světě, v následujících letech se společnost rozdělila do několika různých linií a řad, které ještě umocnili jejich úspěch na doutníkovém trhu.

Tyto řady jsou rozděleny na Classic, Maduro, AVO XO, Domaine a Signature. V roce 2010 k těmto sériím přidal i Heritage, která vzdává hold bohaté doutníkové kultuře. Doutníky AVO Heritage jsou chuťově plnější a jejich krycí list je ekvádorský Sun Grown, doplněny jsou o tabákové listy dominikánského Ligera a Seca, plnící listy jsou naopak původem peruánské Seco.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/doutniky-dominikanska-republika/avo/avo-heritage-short-torpedo

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

admin • 19/04/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář