Recenze doutníků

Online Cigar Club

Cuaba Divinos

Výrobce: Habanos s.a.

Velikost: Figurado

Původ: Kuba

Doba kouření: cca 35 – 40 min.

Krycí list: Kuba

Vázací list: Kuba

Náplň: Kuba

Velikost figurado jsem si v poslední době hodně oblíbil. Jedná se ne moc používaný formát, ne tak častý jako například robusto a poskytuje mnoho zajímavého. Chuť, držení doutníku i jiný pocit nezvyku. Tenhle menší kousek byl ideální k delší pauze. A když jsem zjistil, že jsem od kubánské značky Cuaba ještě nic neměl, volba byla jasná. Podívejme se na něj.

Vzhled:

Jak píšu v úvodu, jedná se o ne moc používaný formát figurado kde máme zúžené strany jak hlavy, tak paty. Od hlavy se hezky postupně rozšiřuje, až po hlavu kde se náhle opět sužuje. Kdo tenhle formát ještě neměl, nemusí se obávat postup při kouření je stejný jako u jiného klasického formátu. Dizajn značky Cuaba je decentní, ničím neoslní, ani neurazí, ale přesto jeho zlaté linky dodávají doutníku na důležitosti a pocit luxusu. Tělo je polo olejnaté, moc hezky ubalené, téměř bez známek žilnatosti. Za mně vzhled na jedničku.

Chuť a vůně:

Voní moc hezky, jako všechny kvalitní kubánské doutníky za cedrem, tabákem a jemným kořením se štipkou slanosti a sladkosti. To se krásně odráží i v chuti, ale pozor tenhle doutník toho nabízí opravdu hodně, chutě se moc hezky přelívají. Ze začátku hodně pepře, koření se sladším závěrem, po chvíli slaný karamel, pepř je v pozadí. Pak se karamel a pepř spojí a vytváří hezkou harmonii, tak se to prolévá celé kouření, moc zajímavé.

Hoření, kouření, síla:

Hoření bylo ze začátku hodně nerovnoměrné, ale cca po 1cm se samo srovnalo a doutník hořel bezchybně. Tah byl taky ze začátku těžsí, po rozhoření se i tah upravil a doutník jsem si opravdu užíval. Dým perfektní a sílu odhaduji cca 3/5.

Celkové zhodnocení:

Kubánský doutník menšího rozměru do 200 kč, který si rád dám kdykoliv opět ke kávě. DOPORUČUJI.

Příběh značky:

Doutníky Cuaba jsou charakteristické svým tvarem zvaným „doble-figurado“, který býval v módě v 19. století. Tradice byla poté obnovena o sto let později, roku 1996. Cuaba se vyrábí v továrně Romeo y Julieta. Doble-figurados se díky složitosti výroby řadí k vrcholným produktům mezi doutníky a díky tomu jsou ozdobou sbírek všech nadšenců. Slovo cuaba je stejně jako cohiba indiánského původu. Kmen Tainů takto označoval vysoce hořlavé dřevo, které bylo používáno k zapalování doutníků. Všechny velikosti jsou vyráběny z listů regionu Vuelta Abajo, jsou vyráběné ručně.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/cuaba-divinos-1ks

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 04/10/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář