Recenze doutníků

Online Cigar Club

Davidoff Signature 2000

Výrobce: Davidoff

Velikost: Corona

Původ: Dominikánská republika

Doba kouření: cca 45 – 50 min.

Krycí list: Connecticut Ekvádor

Vázací list: Ekvádor

Náplň: Dominikánská republika

Davidoff patří mezi nejznámější a nejluxusnější značky na trhu. Můžeme u nich najít pochopitelné levnější kousky ale ty opravdu dobré začínají od cca 300 Kč a cenovky jedou do astronomických částek, například ORO Blanco 10.000 Kč za kus. Ja jsem si dnes připravil kousek za cca 400 Kč, Signature 2000. Příjemný doutník ve velikosti Corona.

Vzhled:

Dizajn a vzhled je u všech doutníků Davidoff podobný/stejný, výjimku tvoří jen série Winston Churchill. Pusobí luxusně a vznešeně. Doutníky jsou ubaleny perfektně, skoro bez žilnatosti – špičková práce a opravdu rovnoměrně. Radost na ně pohledět.

Chuť a vůně:

Vůně – vůně je méně výrazná, zacítíme například cedr

Chuť – jemná, hodná začátečníků, zacítíme cedr, ořechy a nasládlost, v pozadí jemně koření, které dodává doutníku vážnost

Hoření, kouření, síla:

Síla je jemná, hodně jemná, odhaduji 1-2/5. Popel drží dost dobře. Dymovost je perfektní, jako z lokomotivy a hoření je opravdu famózní a rovnoměrné. Doutník nezhasíná a já si ho užívám.

Celkové zhodnocení:

Rozhodně jej doporučuji jak začátečníkům, tak zkušenějším kuřákům ke kávě. Bohužel doutník je dražší, zato okusíte trochu luxusu.

Příběh značky:

Davidoff je luxusní značka tabákových výrobků a příslušenství, původem ze Švýcarska. Tato značka vyrábí nejen veřejnosti známé cigarety, ale i doutníky a dýmkové tabáky. Zakladatel značky Zino Davidoff se narodil 11. 3. 1906 v kyjevské židovské rodině. Byl nejstarším ze čtyř dětí prodavače tabáku Henriho Davidoffa. Z důvodu politického útlaku v roce 1911 jejich rodina emigrovala do švýcarské Ženevy, kde si opět otevřeli obchod s tabákem.

V roce 1970, Zino prodal svou malou, ale velmi úspěšný trafiku v Ženevě společnosti Max Oettinger. Zino zůstal ve společnosti Davidoff dále na pozici velvyslance až do své smrti v roce 1994, kdy zemřel ve věku 88 let. I přes tento úctyhodný věk byl přežit jeho manželkou, dcerou i svými třemi sourozenci.

Společnost Max Oettiger, která převzala Davidoff, byla založena v roce 1875 a byla jedním z prvních dovozců kubánských doutníky do Evropy. Své zboží prodávali ve Francii, Německu a Švýcarsku. Oettinger dál drží věhlas značky a distribuuje doutníky Davidoff po celém světě.

Doutníky Davidoff byly do roku 1990 vyráběny na Kubě, tedy až do doby, kdy v Davidoff hledali lepší kvalitu balení a proto zvolili Dominikánskou Republiku odkud proudí jen špičkové doutníky této značky.

Značku Davidoff nadále vede rodina Kelnerů, nyní mladý Henke Kelner, který je průkopníkem stejně jako jeho otec a vydávají od roku 2013 i série Nicaragua, Yamasa či Escurio.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/davidoff-2000-tubos

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 12/08/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář