Recenze doutníků

Online Cigar Club

Doutník kdykoliv a kdekoliv

Myslím, že každý požitkář a kuřák doutníku (dýmek nevyjímaje) se potýká se stejným problémem. Kde si v klidu zapálit. Po zákazu kouření v barech, kavárnách a restauracích máme pouze 3 možnosti kde si vychutnat doutník se sklenkou dobrého alkoholu nebo s kávou: cigar club, letní posezení na zahrádkách kaváren, baru atd. (pouze letní období), doma nebo v kanceláři. A u třetí možnosti se zastavíme, zde nastává problém. Doutníkový kouř je dost aromatický a silný, nikdo z nás nechce mít tabákový pach v domě/bytě. Co teda s tím?

Na trhu je mnoho možností, některé levnější, některé poněkud drahé ale, zato účinné. Je samozřejmostí že ne každý z vás chce tyhle možnosti zkoušet, než najde tu správnou. Podíval jsem se na to, vyzkoušel a přináším vám rozdělení, které vám pomůže v rozhodování, co je pro vás nejlepší řešení.

Ozónový generátor

Dražší varianta čistění vzduchu v místnosti. Dezinfekce ozónovým čistěním vzduchu rozpouští částice dýmu v ovzduší a mění je na čistý vzduch v místnosti. Účinný taky proti virům a mikroorganizmům v ovzduší i na površích věcí. Zde je nutnost nezdržovat se v místnosti po dobu čistění, cca 3hod. Kvalitnější ozonátory se pohybují v ceně od 10.000 Kč. Majitelé cigar klubů používají převážně tuto variantu, samozřejmě mají k dispozici profesionální ozonátory za pár desítek tisíc korun. Za mě ideální varianta v případě častého kouření doma, nebo v kanceláři. POZOR! Ozón je jedovatý a proto vždy postupujte dle návodu výrobce.

Čistička vzduchu na báze ionizátoru

Levnější řešení než ozónový generátor, taky méně účinný způsob čistění vzduchu v menší místnosti, např. v bytě, domě kanceláři. V případě že uvažujete nad ionizátorem je třeba si uvědomit, že nikdy nekupujeme nejlevnější na trhu (to platí i pro ozonátory), kvalitní ionizátory se pohybují v cenách od 3000 Kč. Ionizátor vzduch čistí s vysokou efektivitou dosahující až cca 96 %. Bohužel po vyzkoušení, kdy jsem nechal běžet celou noc, je ráno stále cítit pach po doutníku (při kouření doutníku mám pootevřené okno). Zde je pořád nutnost např. ještě větrat a používat osvěžovače vzduchu. Obsluha toho přístroje je velice jednoduchá. Taky je to zdraví prospěšné, podobně jako ozonátor. Využijete taky při různých nemocech.

Sanytol Osvěžovač vzduchu

Levná a účinná varianta jak docílit svěží vzduch po kouření. Cena se pohybuje cca 100 Kč/ks. Samozřejmě je nutné pořád dokupovat. Z mý zkušenosti už po hodině po nastříkání do prostoru je vzduch svěží a „obyvatelný“ (tabákový pach je cítit opravdu jemně), pochopitelně je třeba dým před tím vyvětrat z místnosti. Tento osvěžovač dezinfikuje vzduch, koberce, závěsy, matrace, autosedačky a odstraňuje tabákové pachy i zatuchlinu. Je proto vhodný k našemu záměru a můžeme si vybrat z různých vůní.

Větrák v oknu

Zajímavé a opět levné řešení. Do otevřeného okna dáme větrák, směrem ven a dým, který se hromadí v místnosti automaticky vyfukuje venku. Bohužel pro mě poněkud hlučná varianta, zato, taky účinná. Po skončení je třeba opět vyvětrat a použít osvěžovač vzduchu.

Já osobně vždy kouřím při pootevřeném okně (z důvodu hromadění dýmu), rád používám svíčky anebo jiné vůně a nakonec jsem si oblíbil víše zmiňovaný sanytol který nastříkám do prostoru po ukončení této relaxace. Máte lepší řešení nebo nápad? Napište zprávu na můj instagram mscigars. Děkuji a přeji hodně dýmu.

admin • 09/11/2020


Previous Post

Next Post

Napsat komentář