Recenze doutníků

Online Cigar Club

Fratello Navetta Discovery

Výrobce: Tabacalera Estelí / Joya de Nicaragua

Master blender: Omar de Frias

Velikost: Robusto (alternativní název Discovery)

Původ: Nicaragua

Doba kouření: cca 60 – 70 min.

Krycí list: Ecuadorian Oscuro

Vázací list: Dominican

Náplň: Nicaragua

Od pohledu zajímavý a jiný doutník než známe od jiných značek. Většinou jde o luxusní a rustikální vzhledy, tentokrát tady máme něco jiného, něco zajímavého. Moc jsem se těšil na tento kousek a čekání stálo za to. Pojďme se na to podívat.

Vzhled:

Dizajn je inspirovaný vesmírnou společností NASA (viď níže popis značky), vypadá to hodně nadčasově, elegantně a moderně. Na první pohled to nebyl můj šálek kávy, ale při focení jsem zjistil, že je hodně, ale opravdu hodně fotogenický (viz fotogalerii na konci článku). Tělo je hezké, žilovaté a středně olejnaté.

Chuť a vůně:

Před zapálením voní hodně cedrově a kakaově. Po zapálení je v 1/3 cítiť hezky vanilku, nasládlost a kakao, v 2/3 a 3/3 můžeme rozpoznat v chuti cedr, kakao, jemně pepř a v pozadí vanilku. Doutníky Fratello se vyrábějí ve fabrice Joya de Nicaragua a za mně je tam hodně znát kresbu chutí od Joyi, co je dost dobré.

Hoření, kouření, síla:

Doutník je jemnější a za mě síla 2/5, ale bohatý na chutě a pepř mu dodává grády. Hoření je opravdu hezké a rovnoměrné. Nemužeme zapomenout na popel který držel parádně do polovice doutníku.

Celkové zhodnocení:

Moc zajímavý doutník, který v ceně cca 175 Kč nám toho nabízí krásný dizajn, lákavou chuť a parádní požitek. Rozhodně doporučuji po obědě ke kávě.

Příběh značky Fratello:

Značka Fratello byla založenou Omarem de Frias v roce 2013. Omar je bývalým zaměstnancem NASA, tato jeho zkušenost se odráží v názvech i designu doutníků této značky. Fratello je jedním z nejrychleji rostoucích značek v doutníkovém odvětví. Omar se k doutníkům dostal před 20 lety, kdy v doutníkovém obchodě poblíž Omarova domu nechal majitel Don Rafael nahlídnout Omarovi pod ruce baliče doutníků. Tento doutník dal Rafael Omarovi do ůst se slovy: „Kid, welcome to the true gentleman’s club“ (tedy Vítej v klubu opravdových gentlemanů).

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/doutniky-nicaragua/fratello/fratello-navetta-discovery

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

admin • 25/03/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář