Recenze doutníků

Online Cigar Club

Joya De Nicaragua Copper

Výrobce: Fábrica de Tabacos Joya de Nicaragua, S.A.

Velikost: Toro

Původ: Nicaraguan

Doba kouření: cca 65 – 80 min.

Krycí list: Nicaraguan

Vázací list: Nicaraguan

Náplň: Nicaraguan

Joya Copper je speciální doutník vyráběný pro Cigars International. Je to pokračování edice Joya do které spadá Cabinetta, Black, Red, Silver. Bohužel v české republice neprodejný, každopádně jedná se o skvělý doutník a kdo budem mít možnost, jej vyzkoušet neváhejte. Jedná se o nikaragujské puro (tzn.že je zložený jen z nikaragujského tabáku). Na konci článku jako vždy detailní fotogalerie.

Vzhled:

Krycí list je hodně a príjemně olejnatý. Je to tmavé maduro, možná až Oscuro. Jako vždy v Joyi, moc hezky ubalený s jemným náznakem žilek. Prstýnek je podobný doutníkům Silver, ale působí o něco luxusněji.

Chuť a vůně:

Vuně před zapálením je typická pro Joyu: cedr, dřevo a kořeněné tóny. Po zápalení doutník působí hodně jemně a při postupném kouření nabírá na síle a peprnosti. V chuti najdeme například: dřevo, kvalitní tabák, třtinový cukr a v pozadí krémovost s ovocem.

Hoření, kouření, síla:

Doutník hoří poměrně rovnoměrně, bez nutnosti dopalování i při delší pauze. Tah je perfektní a dymovost střední. Kouření působí hodně elegantně a vyrovnaně, relaxačně. Sílu odhaduji na 4/5, poměrně silný doutník.

Celkové zhodnocení:

Doutník je kvalitní, elegantní a hodný úspěchu. Opět se jen potvrzuje že co vyjde z fabriky Joya De Nicaragua, špatné nebude. Má to ducha, má to příběh a kdyby se v ČR prodával, určitě by byla moje stálice v humidoru.

O značce Joya De Nicaragua:

Je toho hodně co napsat, podívejte se na muj starší článek http://recenze-doutniku.cz/joya-de-nicaragua-od-seminka-k-doutniku/

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 22/07/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář