Recenze doutníků

Online Cigar Club

La Estancia Edición Exclusiva

Výrobce: bratři Jeremiah and Joshua Meerapfel (utajená/neznámá fabrika v Hondurasu)

Velikost: Toro Extra 52

Původ: Honduras

Doba kouření: cca 80 – 90 min.

Krycí list: neuvádí se

Vázací list: neuvádí se

Náplň: neuvádí se

La Estancia byla v Havaně během padesátých letech místem setkávání. Teď to je exkluzivní záležitost bratrů Jeremiah and Joshua Meerapfel, exkluzivní ne moc známý doutník který musí vyzkoušet každý doutníkový matador. Doutník u kterého jsem nenašel žádnou chybu, neodradila mně ani vyšší cena a k tomu všemu má zajímavý příběh.

Vzhled:

Rozměr i pigtail na konci doutníku je velmi podobný vyhledávané edici doutníků Cohiba Behike. Dokonce i boxy doutníků La Estancia jsou hodně podobné boxům Cohiba Behike. Ubalení je dokonalé, téměř hladké a bez žilnatosti. Prstýnek je rozdělen do „tří častí“. Každá část je lesklá, luxusní zlatá a z holografické fólie (tenhle počin rodina nazývá “a first in the industry.”). Logo a poznávací znaky, jsou opravdu exkluzivní záležitostí a máte pocit, že kouříte něco opravdu výjimečného. Podobně jako doutník, i box (10 ks) má luxusní vzhled, konečná úprava je v černém klavírním laku.

La Estancia doutníky se vyrábějí ve třech velikostech:

La Estancia EE 52:  5 5/6 x 52 | 149 x 20,6

La Estancia EE 56:  6 1/2 x 56 | 165 x 22,2

La Estancia EE 60:  6 x 60 | 152 x 23,8

Chuť a vůně:

Tady je to poněkud složité a neodvážím se popsat všechny nabízené chutě, mužů jen dodat že každý kuřák si najde tu svou oblíbenou, je jich opravdu hodně. Působivé je skoro úplná absence pepře a úplná absence štiplavosti. Doutník je opravdu lahodný a výjimečný. Hlavní chuťové složky jsou dle mně: smetana, cedr, cappuccino, ovoce a všechno podtržené sladkým senem. Každopádně v doutníku najdeme známky chilli, co podtrhuje sladkost a nedělá jej kouskem pro „slečinky“-

Hoření, kouření, síla:

Opět dokonalé aspekty, které je nutné připomenout jsou perfektní hoření, téměř na 0,1 mm přesné a rovné. Je pravda, že po zapálení se rozhořel hodně nerovnoměrně ale hned po cca 1min se to samo krásně srovnalo. Dymovost středná a sílu odhaduji na 2-3/5. Doutník je opravdu lahodný a přiměřený silou chutí a celkovému dojmu.

Celkové zhodnocení:

Cena cca 600 Kč, za mně (podobně jak například Padrón anebo Fuente) opodstatněná a rád si za takovýto luxus občas připlatím. Pro někoho doutník jednou za život, pro jiného sváteční anebo víkendový. Je to věc kterou, dle mně, musí každý kuřák jednou vyzkoušet. DOPORUČUJI!

Příběh značky:

Doutník byl vytvořen v roce 2018 pro Evropu, Střední východ, Rusko, Asii a Tichomoří (přesně tak, v USA se neprodávají). La Estancia Edición Exclusiva jsou doutníky vytvořené jednou z nejstarších rodin v doutníkovém odvětví, rodinou Meerapfel. Edicion Exclusivo je údajně privátním blendem bratrů Jeremiah a Joshua Meerapfel. Doutník je ubalen z 60% dlouho stařeného tabáku z Kuby, Dom. Republiky, Nikaragui, Hondurasu i Nikaragui. Přesné složení tabáku není zveřejněno, je tajemstvím rodiny Merrapfel. Přestože rodina podniká v tabákovém průmyslu 142 let – pěstuje a prodává listové tabáky z Kuby, Indonésie a Německa – jsou možná nejslavnější díky své práci s kamerunským tabákem pěstovaným v Africe. Kromě práce s různými tabáky má rodina Meerapfel na starosti také mezinárodní distribuci Artura Fuente a je distributorem příslušenství doutníků Stefano Ricci.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/la-estancia-edicion-exclusiva

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 16/08/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář