Recenze doutníků

Online Cigar Club

Partagas serie P No.2

Výrobce: Habanos s.a.

Velikost: Piramides / Torpedo

Původ: Cuba

Doba kouření: cca 70 – 80 min.

Krycí list: Cuba

Vázací list: Cuba

Náplň: Cuba

Jo, tak tohle je pořádný kus doutníku. Zemitý doutník, který mi ulahodil k nedoslazovanému rumu. Kdo vyzkouší, zajisté mi dá za pravdu. Pravá Kuba, kus za který se nemusí stydět žádný prodejce ani kuřák.

Vzhled:

Už při prvním setkání s doutníkem je jasné, že to bude hodně dobré a kvalitní pokouřeníčko. Doutník je parádně ubalen do olejnatého listu a hodně decentním prstýnkem Partagas. Ve velikosti torpedo, sedne moc hezky do ruky.

Chuť a vůně:

Vůně je hezká, zemitá a tabáková. Po zapálení hned ucítíte peprnost a zmiňovanou zemitost, hoří krásně a tak mám chuť pořád potahovat a radovat se z krásného požitku. Po chvíli přechází chuť do jemné dřevitosti s náznakem nasládlosti a medu.

Hoření, kouření, síla:

Jak jsem už zmiňoval, hoření je dokonalé a rovné, ve spojení s pevným popelem, který drží parádně, jsem nadšený že jsem si k němu dal dobrý rum (viz níže). Středně silný, zemitý doutník, který si opět pořídim.

Celkové zhodnocení:

Moje rada? Vyzkoušejte, je to kousek, který musí ochutnat každý poctivý doutnikový kuřák. Jsem nadšený.

Párování s rumem:

Párování doutníku s alkoholem, neboli s kterýmkoliv drinkem, je poněkud složitá cesta. Dnes jsem ale zvolil moc dobře a vše k sobě sedlo krásně. K doutníku Partagas serie P No.2 jsem zvolil Appleton Estate 12 Y.O. Rare Casks. Nedoslazovaný, jemný a kvalitní rum z Jamajky s obsahem alkoholu 43%. 12 Y.O. Rare Casks je směsí rumů, z nichž nejmladší zrál 12 let. V chuti můžeme najít hodně dřeva a méně kakaa s ovocem. Jak doutník tak rum mají v sobě dřevitou chuť, co se k sobě náramně hodilo a spojilo v úžasní požitek. Když se zaměříme na chutě v pozadí, je krásné pozorovat také jemnou sladkost a med z doutníku v spojení s rumovým, hodně jemným, kakaem. Tohle to párování je za mně na jedničku a hlavně nemůžu opomenout krásné slunečné počasí které mi celý požitek dotáhlo k dokonalosti.

Příběh značky:

Každému kdo navštíví městskou část Staré Havany jistě neunikne několikapatrová budova s nápisem Partagas 1845 – Real Fabrica de Tabacos. Příběh této značky se píše od roku 1827, kdy začal Don Jaime Partagás vyrábět doutníky. Jaime byl jedním z baličů doutníků, kteří dbali na prvořadou kvalitu tabáku, preciznost zpracování a důkladnou fermentaci, proto se jeho doutníky těšily velké oblibě. O osmnáct let později propůjčil doutníkům i vlastní jméno Partagas a otevřel továrnu s názvem Royal Factory of Cigars Partagas. Největší exportní továrna ve svých počátcích zaměstnávala třicet dělníků, kteří se starali o výrobu a balení doutníků, nyní jich má na dvě stovky. V historických soutěžích doutníků slavila značka velké úspěchy, když během let 1867 a 1884 vyhrála tři zlatá ocenění. Smrt zakladatele značky byla příznačná pro jeho povolání. Jednoho dne byl Jaime Partagas nalezen na jedné ze svých tabákových plantáží v údolí Vuelta Abajo.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/partagas-serie-p-no2-1ks

Autor: Martin Socha (mscigars)

admin • 11/03/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář