Recenze doutníků

Online Cigar Club

Roma Craft Intemperance Whiskey Rebellion 1794 Bradford

Výrobce: RoMa Craft cigar / Fabrica de Tobacco NicaSueno

Velikost: Robusto Gordo

Původ: Nicaragua

Doba kouření: cca 50 – 60 min.

Krycí list: Ecuador Habano Ligero

Vázací list: Indonesie Besuki

Náplň: Dom. Republika, Nikaragua

Novinka v ČR, kterou jsem neváhal vyzkoušet hned, jak to šlo. Doutníky a značku Roma Craft mám rád a proto jsem byl moc nadšený, když jsem se dozvěděl o této novince. Název doutníků Intemperance “Whiskey Rebellion” od společnosti RoMa Craft Tobac odkazuje na americké povstání v roce 1794, ve kterém osadníci Pensylvánie bojovali proti dani z alkoholu. Vláda George Washingtona přijala v roce 1791 zákon „daň z whisky“, který by vládě pomohl ve splácení válečných dluhů vzniklých během války za nezávislost. Protesty proti dani postupem času narůstaly, až dosáhly v roce 1794 vrcholu. V roce 1802 byla daň zrušena. Názvy různých velikostí doutníků Whiskey Rebellion odkazují na osobnosti, které se do protestů zapojily:

– Alexander Hamilton (Petito 4 x 46)

– Thomas Jefferson (Short Robusto 4 1/2 x 52)

– William Bradford (Robusto 5 1/2 x 54)

Vzhled:

Decentní vzhled, jemné detaily a výstižný název nám sděluje hned od začátku, co kouříme. Tvar Robusto Gordo je mohutný, hezky sedí v ruce a celkově první dojem je víc než nad očekávání. Doutník je ubalen pekně s mírnou žilnatostí v habano krycím listu, řekl bych taková poloviční olejnatost, polo mat.

Chuť a vůně:

Jako vždy u RC, jedná se o takový „hardcore“ kousek. Silný ale zároveň hodně příjemný. Nasládlý ale zároveň zemitý a peprný. Ve vůni před zapálením zacítíme zemitost a jemně tabák, vůně je opravdu jemná, řekl bych nevýrazná. Po zapálení zemitost, hořké kakao, pepř opravdu jemně. Doutník se od začátku do konce stupňuje jak v síle, tak v zemitosti a peprnosti. Je to opravdu lahůdka k silné whisky, já ale volil párování s českou, hořkou čokoládou Jordi´s s pomerančem a zázvorem, která chuť zjemnila a navodila atmosféru sladkosti. Jo sladkosti, i když se zdá, že hořkost by mohla zesílit kakao, opak je pravdou. Toto párování jsem si opravdu užil. Když vás táto prémiová čokoláda zajímá, mrkněte zde na XDoutníky.

Hoření, kouření, síla:

Hoření a dymovost hezké, průměrné. Zato držení popela je famózní, cca do 3/3. Silu odhaduji na 4/5.

Celkové zhodnocení:

Doutník je perfektní a rád se k němu vrátím. Párování s čokoládou nám ukáže hezké sladké chutě a veřím že se perfektně hodí k whisky.

Příběh značky Roma Craft:

V roce 2012 oznámili dva přátelé Skip Martin a Mike Rosales vytvoření společnosti RoMa Craft Tobac. Přinesli na trh doutníky se specifickou filozofií a estetikou, které cílí na velmi úzkou skupinu spotřebitelů. Tou skupinou jsou kuřáci, kteří preferují robustní chuťový profil a sílu. Styl doutníků RoMa Craft je vhodný pro zkušené a lehce otrlé kuřáky. Doutníky nejsou prvoplánově a brutálně nikotinově silné. Jsou chuťově výrazné díky velmi dlouhé fermentaci listů z vrcholných částí rostliny – tzv. high primingů. To zaručuje vysoký podíl všech chuťových komponentů pro mimořádné doutníky. Skip, Mike a Esteban nakupují tabák z mnoha zemí světa. Dovážejí ho z destinací, jako jsou Indonésie, Kamerun, Brazíle, Ekvador, Dominikánská republika, USA nebo tři regiony Nikaraguy – z Estelí, Condegy a Puebla Nueva. Značka RoMa Craft se stala opravdovým fenoménem mezi hardcorovými milovníky doutníků.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/doutniky-nicaragua/roma-craft/intemperance-whiskey-rebellion-1794-bradford

anebo zde:

https://www.cigarhouse1.cz/cs/roma-craft-whiskey-rebellion-brandford-robusto

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 20/05/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář