Recenze doutníků

Online Cigar Club

Vegafina 1998 VF 50

Výrobce: Tabacalera, S.L.U

Velikost: Petit Robusto

Původ: Dominikánská Republika

Doba kouření: cca 50 – 60 min.

Krycí list: Java Indonesie

Vázací list: Ecuador (Cuba seed)

Náplň: Dom. Rep., Nikaragua a Kolumbie

Klasický dizajn a různé tabákové listy dělají z tohoto doutníku zajímavý kousek. Jedná se o novou sérií tohoto výrobce představenou v roce 2019, která má použitý tabák 3 roky stařený ve walk-in humidorech v Dom. Republice u výrobce. Jak název napovídá je to k oslavě roku 1998 založení značky. Označení 50, 52, 54 je podobné jako u vrcholové řady doutníků Behike, značky Cohiba. Vegafina spadá pod dominikánskou část Habanos, tedy proto takové označení. Toto označení nese průměr doutníků tedy spíše prstýnku.

Vzhled:

Klasický dizajn značky Vegafina je hezký, ničím extravagantní, bohužel ani nijak extra luxusní. Na prví pohled to vypadá jako obyčejný levný doutník. Každopádně tělo doutníky je ubaleno skoro perfektně bez známek poškození bez velkých známek žilnatosti. Středně olejnaté tělo, mírně matné je moc hezké.

Chuť a vuňe:

Chuť je doslova jiná, místami nudná, ale převahu má zajímavost slano-sladké chutě, něco jako slaný karamel a třtinový cukr v 1/2. Na konci 1/2 začíná chuť peprnosti na patře, která od začátku 2/2 zesiluje. Naštěstí peprtnost není nijak omezující anebo nechutná, právne naopak, krásně se doplňuje se slaností doutníku. Po celou dobu kouření můžeme zachytit chuť cedrového dřeva.

Hoření, kouření, síla:

Hoření bylo ze začátku dost nepravidelné, místami vypadlo že se to upraví, bohužel horel celou dobu nepravidelně. Co se týče dýmu tak prví cm byl dost hezký a plný dým, dálší cca 2 cm byla dymovost středně hustá a pak až do konce hustá. Jedná se o jemnější až středně silný doutník.

Celkové zhodnocení:

Doutník se mi líbil ale chuťový profil mně nijak zvlásť nezaujal, určitě ho ještě vyzkouším. Príště už se sklenkou dobrého alkoholu. Tento krát to bylo s kafe.

O značce Vegafina:

Doutníky Vegafina jsou jednou z nejoblíbenějších nekubánských značek doutníků na španělském trhu. Vegafina vyrábí doutníky středně plné až plné chuti, což je neobvyklé u doutníků z Dominikánské Republiky. Doutníky Vegafina jsou ubaleny z odrůd tabáků Piloto Cubano a Olor, dále trochu tabáku z Kolumbie a Hondurasu. Jako vázací list se používá tabák z Indonésie a krycí listy jsou z Ecuadoru – Connecticut. Doutníky Vegafina nebo též Vega Fina chutnají sladce a mají krémový kouř.

Doutníky jsou lehké a velice příjemné, vhodně doutníky pro začátečníky a pro každodení kouření.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/vegafina-1998-vf-50

Autor: Martin Socha (mscigars)

admin • 06/01/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář