Recenze doutníků

Online Cigar Club

Villa Zamorano Reserva

Výrobce: Maya Selva Cigars

Velikost: Robusto

Původ: Honduras

Doba kouření: cca 50 – 60 min.

Krycí list: Jamastrán, Honduras

Vázací list: Honduras

Náplň: Honduras

Levný doutník od levné značky, která nepotřebuje nic rozepisovat. Tentokrát v krátkosti a výstižně. Na konci článku, jako vždy, najdete fotodokumentaci.

Vzhled:

Ničím zajímavý vzhled, i přes to nápis Reserva tomu dodává na vážnosti. Krycí list je hezký a doutník působí slibně.

Chuť a vůně:

Ve vůni jemně ořechy a espresso. V chuti koření, ořechy, náznaky espressa a celkový dojem je jednotvárnost a jednoduchost.

Hoření, kouření, síla:

Doutník hoří hezky rovnoměrně, poskytuje dostatek dýmu. Je správně utažen, ani moc a ani málo. Hodně příjemné. Sílu odhaduji na 2/5, doutník je vhodný také pro začátečníky.

Celkové zhodnocení:

Není třeba hodně slov, vyzkoušejte. V ceně cca 100 Kč se jeví jako hodně povedený low cost doutník. Rád si jej kdykoliv zopakuji ke kávě nebo k pivu.

Příběh značky:

Od roku 1995, kdy byl Flor de Selva uveden na trh ve Francii, se kolekce Maya Selva Cigars stále rozšiřuje. Kolekce sestávající ze tří značek – FLOR DE SELVA, CUMPAY a VILLA ZAMORANO – zvou ty nejnáročnější kuřáky, aby objevili tradici ručně vyráběných doutníků, za příznivou cenu. S matkou z Francie a otcem z Hondurasu Maya vyrostla v Tegucigalpě a v šestnácti letech se vrátila do Francie studovat. Po střední škole se vyučila inženýrem, navštěvovala Ecole Internationale des Sciences du Traitement de l’Information – School of Engineering (EISTI) a své vzdělání ukončila v USA titulem Master of Science. Ještě nebyla připravena usadit se v kariéře, vrátila se do Hondurasu v roce 1991 s nutkáním prozkoumat různé možnosti, zejména ty, které souvisejí s tabákem. Její setkání s Nestorem Plasencia, proslulým pěstitelem tabáku a výrobcem doutníků, se ukázalo jako rozhodující. V roce 1994 s ním začala Maya Selva spolupracovat. V roce 1999 uvedla Maya na trh značku Cumpay a v roce 2002 značku Villa Zamorano

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/doutniky-jine-zeme/doutniky-villa-zamorano/villa-zamorano-reserva-robusto

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 05/10/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář