Recenze doutníků

Online Cigar Club

Začátky kuřáka doutníků

Asi každý začátečník ve světě doutníku řeší dilema jak začít, kolik to bude stát a je to vůbec pro něho vhodné když doutníky a příslušenství jsou tak drahé? Podíváme se na to a ukážeme si, že kouřit doutník muže kdokoliv.

V dnešní době je na trhu nespočet vynikajících doutníku které začínají svou cenu už pod 100 Kč za kus, taky je perfektní výběr příslušenství. Rozepsal jsem vám jednotlivé body, které jsou nutné pro začátek, nikoliv astronomicky nákladné. Jak se kouří doutník, se dočtete v mém článku Jak kouřit doutník.

Jaký doutník do začátku?

Každý začátečník neví jaké doutníky vyzkoušet hned na začátek a bojí se, že ho to bude stát hodně. V prví řade je třeba říct že pravé, prémiové doutníky jsou Long Fillery, tedy vlhké doutníky. Ceny začínají už od 60 Kč za kus (běžně můžete počítat s ceny 100-200 Kč za kus). Pro začátečníka je vhodnější světlý krycí list (obecně platí, že světlejší krycí list = jemnější chuť, jsou i výjimky světlých doutníku s výraznější chuti viz Joya Antano CT).

Vhodné doutníky na vyzkoušení do začátku:

Indian Motorcycle Connecticut Robusto (Dominikánská Republika, cca 160 Kč)

La Aurora 107 Robusto (Dominikánská Republika, cca 130 Kč)

Joya de Nicaragua Clásico Seleccion B (Nicaragua, cca 90 Kč)

Asylum Schizo Robusto (Nicaragua, cca 70 Kč)

E.P. Carrillo New Wave Connecticut Brillantes (Dominikánská Republika, cca 165 Kč)

Cohiba Siglo I. (Kuba, cca 280 Kč)

Leaf by Oscar Connecticut Robusto (Honduras, cca 230 Kč)

Perdomo LOT 23 Connecticut Robusto (Nicaragua, cca 185 Kč)

H. Upmann Coronas Minor Tubos (Kuba, cca 165 Kč)

Můj první humidor

Pod pojmem humidor si nemusíme hned představit dřevěnou skříni za deseti tisíce Kč. Ceny začínají už od 900 Kč, do začátku vám plně postačuje humidor na cca 20 doutníku. V případě že nechcete utrácet peníze hned za levný humidor a raději si našetříte na větší, případně hezčí je možnost skladovat doutníky např. ve vzduchotěsné potravinové dóze, do které umístíme doutníky spolu s bovedou, anebo stejným postupem ve vzduchotěsném pytlíku, viz můj článek Uchovávaní doutníků (v případě uchovávaní např. v potravinové dóze je celkový náklad s bovedou cca 200-300 Kč, dle velikosti).

Příslušenství na první kouření

V první řadě potřebujete min. doutníkové zápalky (cca 30 Kč) anebo doutníkový tryskový zapalovač (cca 280-400 Kč). Pozor nikdy nepoužíváme benzínové zapalovače, znehodnotí se chuť doutníku.

Dále potřebujeme doutníkový popelník (tohle ale není nutnost a vystačíme si, v úplných začátcích, i s obyčejným popelníkem) který koupíme už od 170 Kč na odložení jednoho doutníku.

Nutnost pro kouření vlhkých doutníku je ořezávač. Jak vybrat vhodný ořezávač se dočtete v mém článku Ořezávače doutníků. Doporučuji pro začátek klasický S-cut (rovný střih) se kterým zastřihnete všechny typy doutníku. Cena začíná od cca 40 Kč.

Vhodný doplněk je taky pouzdro na doutník, v případě že chcete doutníky přenášet a nepoškodit je (není to ale nutnost do začátku), cena začíná od cca 400 Kč.

Shrnutí

Ukázali jsme si, že ceny nejsou až tak vysoké, nebudete ze začátku vypadat jako ostřílený kuřák ale časem si můžete vše postupně obměnit a koupit dizajnové kousky na váš styl. Co tedy potřebujeme a kolik mně to bude zhruba na začátek stát?

Uchovávaní: uložení v plastové dóze cca 250 Kč, uložení v humidoru cca 1000 Kč

Zapalování: doutníkové zápalky cca 30 Kč, doutníkový zapalovač cca 350 Kč

Popelník (není nutnost): cca 170 Kč

Ořezávač: cca 40 Kč

Pouzdro (není nutnost): cca 400 Kč

Doutníky (cca 3-5 ks): cca 400-800 kč

V konečném výsledku si můžeme užívat doutníky už od cca 700 Kč co je dle mého názoru, přijatelná cena pro hodně lidí (panák levnějšího karibského rumu v krčmě stojí cca 50 Kč, tj 14 panáku). O vhodném výběru příslušenství se informujte u svého nejbližšího prodejce, ideálně osobně. Můžete mi taky napsat kdykoliv na můj Instagram mscigars a rád vám poradím.

Doporučujeme ověřený obchod s eshopem:

https://doutniky-rb.cz/

admin • 27/11/2020


Previous Post

Next Post

Napsat komentář