Recenze doutníků

Online Cigar Club

Kristoff Maduro Robusto

Výrobce: Kristoff

Velikost: Robusto

Původ: Dom. Republika

Doba kouření: cca 50 – 60 min.

Krycí list: Brazilian Maduro

Vázací list: Dominican

Náplň: Dominican, Honduran

Kristoff, značka která mně nikdy nějak extra nezaujala, ale dnes na ní přišla řada a  musím uznat, že je povedená. Nečekej žádný záplav chutí, anebo něco speciálního, ale pohodový doutník. Na konci článku opět bohatá fotogalerie.

Vzhled:

Extrémně jednoduchý vzhled, je až tak obyčejný, až je parádní. Nápis, název, vše co potřebujete vědět, vše v retro designu. Doutník je moc hezky ubalený, bez značné žilnatosti. Na konci pig tail a na druhém neoříznutý list. Moc hezké a propracované.

Chuť a vůně:

Ve vůni zacítíme cedr a kakao, na první pohled se zdá jako silný doutník a i přes to je dobře chuťově vyvážený. V chuti najdeme například: cedrové dřevo, kakao, kávu, s jemnější nasládlostí a opravdu silnou kořeněností.

Hoření, kouření, síla:

Hoření je moc hezké, rovnoměrné, popel drží cca do polovice. Chuť je plná a sila středná, spíš jemnější, odhaduji 2,5/5

Celkové zhodnocení:

Za cca 170 Kč je to rozhodně dobrý doutník, který doporučuji vyzkoušet, rád si ho kdykoliv zopakuji.

Příběh značky:

Doutníky Kristoff, které uvedl na trh v roce 2004 obchodník Glen Case, patří dnes mezi nejrychleji rostoucích značku v doutníkovém průmyslu. Shromáždili jsme ty nejlepší mistrovské odborníky s generacemi zkušeností s výrobou kubánských doutníků, abychom vytvořili excelentní doutníky vynikající chuti, říká tvůrce a zakladatel značky. Pro výrobu těchto doutníků jsou používány pouze vysoce kvalitní, dvakrát či třikrát fermentované tabákové listy z celého světa, které jsou posléze nakombinovány tak, aby vytvořili doutník, jenž je schopen uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Prakticky každá řada doutníků Kristoff získala ihned po svém uvedení na trh vysoké hodnocení v prestižních médiích. Skvělá hodnocení nad 90% v magazínech Cigar Aficionado, Smoke či Cigar Snob nejsou výjimkou. Přesto, že se jedná o prémiové, ručně balené, vlhké doutníky, je jejich cena na trhu velmi příznivá a po právu je můžeme řadit mezi doutníky s vůbec nejlepším poměrem ceny a kvality. Většina doutníků je lehkých až středně silných, jsou tedy ideální jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé milovníky prémiového kuřiva.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/doutniky-dominikanska-republika/kristoff

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 02/04/2022


Previous Post

Next Post

Napsat komentář