Recenze doutníků

Online Cigar Club

Joya de Nicaragua Dos Cientos

Výrobce: Joya de Nicaragua

Velikost: Gran Toro                            

Původ: Nicaragua

Doba kouření: cca 70 – 90 min.

Krycí list: Habano Ecuador

Vázací list: Mexiko

Náplň: Nicaragua, Honduras a Dom. Republika

Dlouho očekávaná novinka a limitovaná edice Dos Cientos od značky Joya De Nicaragua je konečně v ČR. Hodně jsem se těšil na tento doutník a musel jsem ho hned mít. Dos Cientos, též označováno Do2, jsou doutníky limitované edice, kterou byly vyrobeny jednorázově na oslavu 200 let nezávislosti Střední Ameriky. Joya vyrobila pouze 3000 boxů po 21 kusech (2000 boxů byly určeny pro USA a zbylých 1000 boxů pro zbytek světa). Juan Martinez vydal oficiální prohlášení, že tato série nebude opravdu opakována. Dříve se tak stávalo (Cuatro cinco a cinco decadas). Jeden doutník v boxu je zabalen v papíru s nápisem 200 aňos de Libertad 1821 – 2021, který měl být vykouřen při speciální virtuální/online oslavě Dnu nezávislosti Střední Ameriky.

Vzhled:

Doutník je tak trochu klasický dizajnem Joya a i přes to podle mě vybočuje barevností a modernějším ponětím z řady Obras Maestras, každopádně je design opět propracovaný, svěží, moderní a luxusní. Ubalení doutníku je perfektní, takřka bez žilnatosti, moc ale opravdu moc hezký na pohled.

Chuť a vůně:

A co chuť? Na pohled hezký, bude i chuť dobrá? Jasně že jo. I přes to že doutník je napěchovaný tabákem a je poměrně tvrdý (obával jsem se z dovud možnosti špatného tahu a hoření) je vše jak má být. Ve vůni zacítíme kakao, kávu a slanost. Chuť je plná a komplexní od začátku do konce. V chuti najdeme například: kakao, kávu, slanost (slaný karamel anebo čokoláda, něco mezi tím) a pepř. Je to lahůdka.

Hoření, kouření, síla:

Silu odhaduji na 4/5 poměrně silný ale nebál bych se toho, klidně jej doporučím i začínajícím kuřákům, který už něco vyzkoušeli.  Doutník hoří mírně nerovnoměrně ale je to zanedbatelné, tah je dobrý a dymovost střední.

Celkové zhodnocení:

Dos Cientos limitovaná edice, nádherný design, perfektní chuť a hezký příběh. To vše za 300 kč za kus. Za mně skvelý a beru hned další kousky do humidoru Rozhodně doporučuji vyzkoušet.

Příběh značky:

Kompletní průvodce značkou Joya De Nicaragua zde

Získaná hodnocení doutníku Joya Dos Cientos

91 bodů ze 100 doutníkového magazínu halfwheel.com ihned po vydání

1. místo Cigar Magazine 2021

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/joya-de-nicaragua-dos-cientos

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 05/01/2022


Previous Post

Next Post

Napsat komentář