Recenze doutníků

Online Cigar Club

Jak kouřit doutník

Kouření doutníku v dnešní době už není jen výsada gentlemanu a smetánky. Kouřit doutníky můžou taky ženy, je také možné kupovat levnější doutníky (v dobré kvalitě). Na kouření doutníku je potřeba mít dostatek času a nikterak nespěchat. Kouří se pomalu a klidně. Nezapomeňte, že nekouříte cigaretu, ale doutník. Kouření doutníku má svůj půvab a jedná se o relaxační, uklidňující záležitost a požitek.

Kouř z doutníků se neinhaluje, nevdechuje, pouze se potahuje do úst, kdy pocítíte různé chutě skryté v použitém tabáku. Když kouříte doutník v soukromé místnosti (nemám na mysli cigar club kde je to dovolené) je třeba si dovolit okolí. Doutník má svou specifickou vůni a mnohdy hustý dým, který muže obtěžovat lidi ve vaší blízkosti.

Kouření doutníku má, ale svůj půvab a je to požitek s několika rituály.

  • Po výběru doutníku a vytažení s celofánové folie, pokud je do ní doutník zabalen, si doutník prohlédněte a případně přivoňte pro navnadění čichových i chuťových buněk.
  • Konec doutníku ořízněte maximálně 3 milimetry, ne žádné centimetry. O centimetr se jedná pouze v případě ořezávání doutníku tvaru Torpedo / Piramides / Belicoso.
  • Lehce oříznutý konec doutníku ofoukněte, oprašte o případný drobný tabák, aby Vám nevnikal do úst a nelpěl na zubech apod. Následně můžete jemně olíznout řezaný konec, to záleží ale na vašich zvyklostech.
  • Zapálení doutníků nejlépe delší zápalkou, cedrovým dřívkem nebo turbo plynovým zapalovače. NIKDY NÉ benzínovým zapalovačem. Benzínový zapalovač způsobí zdeformovaní chutí a krásna vůně se během chvilky vytratí. Při zapalování dbejte na to, aby se doutník oheň přímo nedotýkal, zapalte jej jen žárem. Kroužíme zapalovačem, ne doutníkem (je to jak v umění, malíř krouží taky štětcem a ne obrazem).
  • Po zapálení párkrát lehce z doutníku potáhněte a odložte jej, aby se rozhořel. Případně ještě dopalte, kdyby vám špatně hořel. Poté v 1 – 2 minutových interval potahujte a užívejte si různá spektra chutí.
  • Popel doutníku se neoklepává jako u cigarety, ale snažte se jej udržet co nejdelší, případně pokud popel vypadá, že spadne, lehce jej otřete o popelník. Probíhají soutěže o nejdelší popel či nejdelší kouření doutníku.
  • Konec doutníku se snažte držet suchý, nesliňte jej moc, hodně vlhký konec doutníku může přinést nepříjemnou chuť. Stejně tak rychlé kouření doutníku bez odkládání (neustálé „bafání“).
  • Pokud doutník hoří nerovnoměrně po celém obvodu, dopalte jej na straně, kde hůře hoří. Může se tak stát, když je doutník nesprávně ubalen nebo byl špatně zapálen. V případě že delší dobu nepotáhnete z doutníku a ten vám zhasne, můžete jej zapálil. Já osobně zapaluji max. do pul hodiny od posledního potáhnutí, v opačnem případě jej vyhodím a zapálím si nový.
  • Po vykouření doutníku do poslední třetiny doutník odložte do popelníku a nechte jej vyhasnout, netípejte! Mnoho doutníku kouřím až „do spálení prstu“, když mi hodně chutí doutník. Není to nic špatnýho dle mého názoru.

Ja osobně mám rád k doutníku kafe, whisky, rum anebo jakýkoliv nealko nápoj, případně něco sladkého.

Přejí vám hodně pohody při kouření doutníku, mnoho skvělých chutí a hodně plného dýmu. V případě otázek mne můžete kontaktovat na mém instagramovém účtu mscigars.

admin • 31/10/2020


Previous Post

Next Post

Napsat komentář