Recenze doutníků

Online Cigar Club

CAO Flathead V554 Camshaft

Výrobce: CAO cigars

Velikost: Robusto box-pressed

Původ: Nicaragua

Doba kouření: cca 60 – 70 min.

Krycí list: Connecticut Broadleaf

Vázací list: Habano Connecticut

Náplň: Nicaraguan Ligero a Piloto Cubano Ligero

Série Flathead patří mezi moje oblíbence a postupně si je všechny na webu recenze doutníku představíme. Dnes mám nejmenší Robusto v box pressed formátu. Ideální doutník na cca hodinu kouření například po obědě ke kávě anebo večer k dobrému rumu.

Vzhled:

Jak popisuju níže, vzhled a design je koncipován na základě amerických big block motoru. Jak box, tak prstýnek doutníku je v tomto designu a za mě je to jeden z nejhezčího designu, hlavně kvůli tomu, že mám rád silné americké vozy. Tělo doutníku je tmavé, středně olejnaté.

Chuť a vuňe:

Doutník voní opravdu nádherně před zapálením, po kávě a hodně po čokoládě. Tělo je středně plné. V 1/3 je mírná štiplavost, která se postupně vytrácí a nastupuje krásně hořká čokoláda, kakao a kafe. Od 2/3 je v chuti také pepř a koření a hodně převládají višně, které spolu s čokoládou dodávají doutníku krásny zážitek.

Hoření, kouření, síla:

Hoření bylo první centimetr nerovnoměrné a odpadl popel, po opětovném zapálení hořel krásně až do konce a to samé držení popela, které na druhý pokus odpadlo až v 3/3. I navzdory tomuto mínusu je doutník povedený. Síla doutníku je za mě střed 3/5. Co mně nikdy nepřestane bavit je, když má doutník hodně dýmu a u tohoto kousku je ho teda opravdu hodně.

Párování s rumem:

Tento doutník jsem pároval se sladším rumem Dos Maderas 5+5. Rum má v sobě nádhernou sladkost a chuť po sherry, do toho také čokoláda, vanilka a hrozinky. V kombinaci s doutníkem je to opravdu povedený zážitek, který si kdykoliv zopakuji. V 1/3 je v doutníku mirna štiplavost a ve spojení s alkoholem, v tom není nic výjimečného. Zato 2/3 a 3/3 se nese ve snoubení čokoládovo kakaového charakteru doutníku s čokoládovými a vanilkovými tóny rumu a samozřejmě s chuťou sherry a višní je to krásné pohlazení na jazyku. Budete mít chuť pořád potahovat a popíjet, tak pozor, je to návykové.

Celkové zhodnocení:

I navzdory tomu že doutník ze začátku hořel nerovnoměrně, je to jeden z mých největších oblíbenců.

Příběh značky a doutníku:

Doutníky CAO jsou výjimečné z toho důvodu, že používají k ubalení doutníků nevšední tabáky ze zemí celého světa. Značka CAO Cigars byla založena roku 1969 a nese iniciální svého zakladatele Cano Aret Ozgener (C.A.O), který zemřel v roce 2018 ve svých 81 letech. Značka pokračuje dále v jeho šlépějích. Série Flathead je inspirována a designově koncipována dle názvu amerických big block motorů. Design je viditelný nejen na prstýnku doutníku, ale také na dřevěném boxu. Tento design je doprovázen s dobovými pin-up obrázky krásných dam se silnými vozy.

Hodnocení doutníku

Cigar Aficionado 95 bodů ze 100

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/cao-flathead-V554-camshaft-1ks

Serie Flathead k zakoupení: https://doutniky-rb.cz/index.php?route=product/search&search=flathead

Autor: Martin Socha (mscigars)

admin • 03/02/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář