Recenze doutníků

Online Cigar Club

Inca Premium Roca

Výrobce: Inca

Velikost: Robusto

Původ: Peru

Doba kouření: cca 50 – 60 min.

Krycí list: Peru

Vázací list: Peru

Náplň: Peru

U této značky jsem byl poněkud skeptický, ale vyzkoušet je třeba všechno a myslím, že jsem udělal hodně dobře a jen se mi potvrdilo že né všechno neznámé musí byť „špatné“ a byl jsem mile překvapen. V Peru se tabák pěstuje už více než 5000 let a práve z této oblasti tabák také pochází, je tedy jasné že to nemůže být nic špatného. Víc v mé recenzi.

Vzhled:

Vzhledově je doutník hodně propracovaný po dizajnové stránce. Na prstýnku najdete vyobrazeného indiána (Inka), který kdysi žili právě v Peru a vše je vykresleno jejich znakmi a dizajnem starých indiánů, do toho zlatá barva která dodává doutníku pocit luxusu. Doutník je hezky ubalen, bez výrazné žilnatosti, ale je poněkud málo olejnatý, nevadí, uvidíme, jakou měl chuť.

Chuť a vůně:

Už ve vůni je cítit zemitost a koření. V chuti je ze začátku poměrně hodně kořeněný ale cca po 1 cm se koření ustálí a vzdálí do pozadí, nastupují chutě jako: zemitost, káva, cedrové dřevo, kůže. Uvádí se také smetana, ale bohužel já jsem ji tam necítil. K tomu všemu má doutník plnou chuť a v této nižší ceně je to moc hezké.

Hoření, kouření, síla:

Silu odhaduji na 3-3,5/5. Hoření je famózní, rovnoměrné jako žiletka a popel perfektní drží, odpadl mi někde za půlkou. Dýmu je dostatečně až hodně.

Celkové zhodnocení:

Za 130 Kč je to hodně povedený kousek a i když docela neznámý, nebál bych se ho a určitě rád vyzkouším víc od této značky.

Příběh značky:

Doutníky pod značkou Inca byly uvedeny na trh v roce 2012. Vlastníci značky jsou: Mitchell, Ron, Gary a Gennaro, bohužel víc ke jménům, se na webu neuvádí. Továrna sídlí v Tarapoto v Peru.

Krátké video z výroby zde:

https://www.facebook.com/watch/?v=831783356875923

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/doutniky-jine-zeme/inca/inda-premium-roca

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 05/01/2022


Previous Post

Next Post

Napsat komentář