Recenze doutníků

Online Cigar Club

Aging Room M21 Fortissimo

Výrobce: Tabacalera Palma / Rafael Nodal’s Boutique Blends

Velikost: Perfecto

Původ: Dominikánská Republika

Doba kouření: cca 60 – 70 min.

Krycí list: Dominican Republic Habano

Vázací list: Dominican Republic

Náplň: Dominican Republic

Na formát perfecto přicházím v poslední době na chuť a když jsem nedávno viděl jedno zajímavé, privátní video kde byl Rafael Nodal, volba byla jasná. Aging Room M21 Fortissimo je doutníkem omezené produkce, tedy small batch, kterých bylo vyrobeno pouze 30.000 kusů (3000 boxů po 10 ks) pro celý svět. Použité tabáky byly stařeny od roku 2005. Ano, mam rád limitované edice, dodáva mi to pocit, že kouřím něco výjimečného. Pojďme se na něj podívat.

Vzhled:

Doutník má jemné vady a žilnatost ale na kvalitě to neubere, přece je to jenom ruční práce a něco takového se občas stane a mně osobně také jemné nedostatky moc nevadí. Habano krycí list je hezký a olejnatý. Prstýnek klasický s označením M21 a logen AR, nic speciálního. Mně se moc nelíbí, ale opět, to na chuti nic nemění.

Chuť a vůně:

Doutník má výraznou, středně plnou chuť: cedr, kůže, kyselejší smetana, ořechy a koření. Místami se kyselost smety, mísí s nasládlostí. Jo, chuť je příjemná a bohatá. Pořád jsem mněl ale pocit že je chuť taková jednoduchá.

Hoření, kouření, síla:

Silu odhaduji na 3/5. Hoření je rovnoměrné a vytváří hezký a pevný vločkovitý popel. Dým střední v objemu.

Celkové zhodnocení:

Doutník do 300 Kč, je to limitka, chuť je zajímává. To všechno se čte moc hezky, pořád ale jsem mněl pocit že mi v tomto doutníku něco chybí. Jakoby postrádal ducha. Na druhou stranu, když pominu mé osobní pocity, je to doutník moc dobrý a kvalitní. Vyzkoušejte a posuďte samy.

Příběh značky:

Značku Aging Room založil Rafael Nodal v Dominikánské Republice v roce 2010 s odkazem na kvalitu. Všechny doutníky vyrábí pečlivě a v malých sériích a sám dohlíží na kompletní a všechny výrobní procesy. Doutníky Aging Room získávají řadu ocenění v doutníkových časopisech.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/aging-room-m21-fortissimo

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 06/11/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář