Recenze doutníků

Online Cigar Club

J.C.Newmann Diamond Crown Julius Caeser

Výrobce: J.C.Newmann

Fabrika: Tabacalera A. Fuente

Velikost: Robusto

Původ: Dominikánská Republika

Doba kouření: cca 50 – 60 min.

Krycí list: Ecuador Habano

Vázací list: Dominikánská Republika

Náplň: Dominikánská Republika

Klenot mezi doutníky, i tak je označovaný tenhle nádherný kousek. A co víc podtrhuje jeho půvab? Příběh. Přečtěte si recenzi a na konci článku uvádím jak zajímavou story a tomto kousku tak jeho moc dobré hodnocení po světě.

Vzhled:

Dokonalé zpracovaní, elegantní prstýnek s tématikou starověké a antické římské doby. Doutník je moc hezký ubalený bez žilnatosti. A co víc? Neskutečně parádní a luxusní kožený box, ve kterém jsou doutníky uloženy, rozhodně doporučuji si koupit celou krabici, kterou bych se nebál vystavit.

Chuť a vuňe:

1/3 nám ukáže peprnost, té se ale nemusíme obávat je jí přiměřeně (tak jako všechny chutě které objevíme, všeho je tak akorát). V spojení s máslovým náznakem je začátek kouření přímo úžasný.

Od 2/3 do konce je doutník jemný, smetanový a občas jemně peprný. Jednou známky ořechu a jednou kakaa mně nutil neustále potahovat a objevovat.

Hoření, kouření, síla:

Hoření bez problému od začátku do konce. Dýmovost opět přiměřená, není ji málo ale ani moc. Každopádně držení popela bylo přímo dokonalé (viz fotky na konci článku), neskutečné pevný a přímo dokonalý popel mně utvrdil v tom, že je to parádní kousek.

Celkové zhodnocení:

I navzdory vyšší ceně se jedná o kousek, který musíte vyzkoušet. Za mně se jedná o moc dobrý doutník, který rád budu párovat s různými nápoji.

Příběh doutníku Julius Caeser:

Julius Newman se narodil v roce 1875 v Maďarsku, v roce 1888 se jeho rodina rozhodla splnit si svůj americký sen. Při imigrační procesu jej vyzvali aby si vybral prostřední jméno, doporučili mu jméno Caeser po věhlasném Řekovi. Julius si užíval myšlenky, že bude pojmenován po historickém vůdci a dobyvateli, ale kvůli překlepu oblushy imigračního, byl Caeser napsán s písmenem E namísto A. Jeho bratři se stali krejčími, ale JC měl sen vyrábet doutníky. Jeho matka platila 3USD měsíčne zkušenému výrobci doutníků, aby učil JC výrobě/balení doutníků. V roce 1895 založil svou společnost, kdy ubalil 500 ks doutníků pro rodinnou prodejnu. Doutníky Julius Caeser jsou vyrýběny ve fabrice Tabacalera A. Fuente na počest zakladatele J. C. Newmana, tedy Julius Caeser Newmana. Použitý tabák je stařený minimálně 5 let.

Hodnocení doutníků Julius Caeser

Cigar Aficionado: Top 25 Cigars of 2011 a 2014

Cigar & Spirits: Cigar of the Year 2017

Cigar Insider: 93

Cigar Journal: 94

Cigar Snob: 92

Smoke Magazine: 93

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/julius-caeser-robusto

Autor: Martin Socha (mscigars)

admin • 11/01/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář