Recenze doutníků

Online Cigar Club

Jaime Garcia Reserva Especial

Výrobce: My Father Cigars

Fabrika: My Father Cigars

Velikost: Robusto

Původ: Nicaragua

Doba kouření: cca 50 – 60 min.

Krycí list: Connecticut Broadleaf Maduro

Vázací list: Honduras

Náplň: Nicaragua

Ne moc vzhledově výrazní doutník, který jsem dlouhou dobu přehlížel v obchodě. Byla to chyba, Jaime Garcia Reserva Especial je třeba vyzkoušet. Přijatelná cena, výrazný chuťový profil a hezký design z něj dělá moc dobrý kousek. Na konci článku najdete malé vysvětlení proč není v hlavním názvu My Father Cigars ale Jaime Garcia.

Vzhled:

Tělo doutníku je ubaleno perfektně jak to už u MF Cigars bývá zvykem s krásně olejnatým Connecticut Broadleaf Madurem. Prstýnek je takový klasičtější, jemně barokní s krásně psaným názvem Reserva Especial co mu dodává hezký šmrnc.

Chuť a vuňe:

Před zapálením voní doutník krásně čokoládově a kořeněně. Chuť je zpočátku, hodně ale opravdu hodně štiplavá, ale krásně štiplavá za chilli. Po 1 cm se to upravilo a v chutích jsem nacházel jak koření a chilli v pozadí tak kakao a ořechy. Občas v pozadí také skořice. Doutník nabízí opravu krásnou paletu chutí, co lze očekávat od madura.

Hoření, kouření, síla:

Ze začátku (cca 0,5 cm) bylo hoření nepravidelné a bál jsem se, že bude hořet hodně šikmo, následně se to krásně upravilo a hořel rovnoměrně až do konce. Popel byl středně světlý. Držení popela cca do půlky doutníku, naopak dýmu bylo hodně, opravdu hodně. Síla doutníku jemná až středná 2,5/5.

Celkové zhodnocení:

Doutník na mně působí hodně elegantně a klasicky s pohodovou chutí, vhodný k dobré sklence whiskey. Moc rád ho opět zapálím a vychutnám si ho.

Příběh značky:

Doutníky My Father patří mezi absolutní světovou špičku, jedná se o nejlepší doutníky z produkce rodiny Garcia přímo z rukou otce Don Jose Pepin Garcii a jeho syna Jaimiho. Doutníky jsou vyráběny továrnou My Father v Nicaragui v tabákové oblasti Estelí. Jedná se o plné, ručně balené doutníky. Zde vidíme také souvislost s názvem toho doutníku, kdy Jaime Garcia je synem Jose Pepina Garciu.

Hodnocení doutníku

SMOKE ve velikosti Robusto 92 bodů s označením Excelent v roce 2010

Cigar Aficionado 90 bodů v roce 2011.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/jaime-garcia-reserva-especial-robusto-1ks

Autor: Martin Socha (mscigars)

admin • 21/01/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář