Recenze doutníků

Online Cigar Club

Trinidad Vigia

Výrobce: Habanos s.a.

Velikost: Petit Robusto

Původ: Kuba

Doba kouření: cca 50 – 70 min.

Krycí list: Cuba

Vázací list: Cuba

Náplň: Cuba

Když chcete vyzkoušet dobrou Kubu, sáhněte po Trinidad Vigia. To je můj názor, je to zajímavý doutník který mně nikdy nezklame. Moc rád si ho dám ke kávě anebo jen tak přes den.

Vzhled:

Středně matné až jemně olejnaté tělo. Prstýnek klasického zvhledu značky Trinidad, tak jako všechny značky od Habanos, ani tento nevyniká speciálním dizajnem a drží si klasický a elegantní vzhled. Tělo je jemně žilnaté ale né moc, a také nemá žádné defekty a vady.

Chuť a vuňe:

Vůně je moc hezká kokosová a kakaová. To samé je také v chuti kokosová a kakaová. Tuto komplexitu si drží po celou dobu kouření. Ke konci je cítit velmi jemnou peprnost, která mi vůbec nevadila, spíš mi dávala najevo, že se chýlím ke konci.

Hoření, kouření, síla:

Doutník hoří krásně rovnoměrně a popel padá až cca za ½. Dým je průměrný, ničím výrazný ani hustý. Ideálny doutník do společnosti. Sílu doutníku bych označil jako jemný 2/5.

Celkové zhodnocení:

Pohodový doutník, pro pohodový den. Za mně, je to doutník který nesmí chybět v mém humidoru.

Info k značce Trinidad:

Trinidad je pojmenován podle krásného města La Santísima Trinidad (Svatá Trojice) ze 16. století, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a které se nachází na jižním pobřeží Kuby.Trinidad, jako značka od výrobse Habanos, sahá až do roku 1969, ale po mnoho let byl stejně jako Cohiba vyráběn pouze jako dárek pro zahraniční diplomaty a návšetěvy Fidela Castra. Teprve v roce 1998 byl uveden na trh pro všeobecný prodej ale jen v malém množství. Na začátku byla jen jedna velikost Trinidadu: Fundadores. V roce 2003 byly do sortimentu přidány další tři velikosti, Reyes, Coloniales a Robusto Extra. Nejnovější přírůstek Trinidadu, Vigía, je přesným opakem Fundadores. Spíše než je dlouhý a štíhlý, tento doutník je krátký.

Již několik let se Trinidad vyrábí v továrně El Laguito v továrně Cohiba. Do konce roku 2004 poptávka po Trinidadu překonala výrobní kapacitu v El Laguito a bylo rozhodnuto, že výroba všech velikostí značky by měla být převedena do Pinar del Rio City, nejdůležitějšího města Vuelta Abajo.

Hodnocení doutníku Trinidad Vigia

94 bodu ze 100 roku 2015 dle magazínu Cigar Aficionado

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/trinidad-vigia-tubos-3ks

Autor: Martin Socha (mscigars)

admin • 15/01/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář