Recenze doutníků

Online Cigar Club

La Flor Dominicana Andalusian Bull

Výrobce: Tabacalera La Flor S.A.

Velikost: Torpedo / Double Figurado

Původ: Dominikánská Republika

Doba kouření: cca 80 – 90 min.

Krycí list: Ecuador

Vázací list: Dominikánská Republika

Náplň: Dominikánská Republika

Luxusní doutník ve vyšší cenové kategorii (500 Kč). Doutník vypadá nádherně, chuťově je taky perfektní ale nabízí toho tolik aby byl v cenové kategorii 500 Kč? Pojďme se na to podívat.

Vzhled:

Vypadá opravdu geniálně. Luxusní vzhled a velikost double figurado z něj opravdu dělají klenot. V boxe vypadá taky moc hezky. Ubalení je kvalitní bez známek poškození a žilnatosti.

Chuť a vůně:

Už vůně před zapálení je krásná. Já tam cítil jako by starožitnost, ten pocit když vejde někde na zámek. Mně se to opravdu líbí. K tomu vůně tabáku, nás přenese do starých anglických cigar klubů. Chuť je vyvážená ale nabízí toho opravdu hodně a myslím, že v něm najde každý kuřák něco svého. Ze začátku je tam chuť hlíny, cedru, čokolády a pepře. Postupně tyto chutě ustupují a zesilují například oříšky, pepř a pikantnost.

Hoření, kouření, síla:

Tvar doutníku je parádní a robustní, bál jsem se, že vůči tomu nebude dobře držet popel, ale opak byl pravdou, popel vydržel krásně do půlky doutníku. Silu odhaduji na 3/5. Tah byl perfektní a produkce dýmu, takový průměr. K doutníku jsem mněl sladký rum Old Bert od Albert Michler.

Celkové zhodnocení:

Doutník bych si kdykoliv rád zopakoval, bohužel za mě cena 500 Kč je hodně přehnaná a osobně bych tipoval maximálně 400 Kč. Každopádně, tento kousek jsem si opravdu užil a rozhodně doporučuji vyzkoušet.

Hodnocení Cigar Aficionado:

1. místo TOP 25 Cigar of the Year 2016 dle magazínu Cigar Aficionado – 96 bodů ze 100

Příběh značky LFD:

Značka La Flor Dominicana, v překladu Dominikánská květina, patří mezi nejznámější a jednu z nejúspěšnějších výrobců prémiových doutníků na světě. Továrna La Flor Dominicana byla založena v roce 1996 ve městě Santiago v Dominikánské republice a produkuje kolem 4 miliónu doutníků ročně. Zakladatelem a majitelem firmy je výrobce doutníků Litto Gomez Diez.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/la-flor-dominicana-andalusian-bull-1ks

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 17/05/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář