Recenze doutníků

Online Cigar Club

My Father La Promesa Robusto Grande

Výrobce: My Father Cigars

Velikost: Robusto Grande

Původ: Nikaragua

Doba kouření: 65-70min

My Father patří mezi mé oblíbené nikaragujské značky, zejména proto že si je můžu dát klidně k ranní kávě, po obědě anebo k večernímu drinku a po každé je to skvělý požitek. Za další mají moc hezký rustikální a luxusní dizajn loga a prstýnku, co je u mě veliké plus. K tomuto doutníku se váže hezký příběh a to je u mně taky velké plus (na konci recenze).

Vůně nezapáleného doutníku navozuje tu pravou atmosféru, v které cítím kvalitní tabák a čokoládu. Tělo je tmavé, krásně olejnaté, ubaleno dokonale a hladce.

Po zapálení hoří rovnoměrně, tah je hladký a dým průměrný. Doutník je komplexní až na 3/3 kdy jsem cítil jemnou štiplavost a jemnější peprnost. Po celou dobu kouření se můžeme těšit vyváženou chutí čerstvě pražené kávy a oříšků. Za mně hodně povedený kousek, který si rád kdykoliv zopakuji, tak jako jejich skvělý Le Bijou.

Příběh doutníku:

V roce 2001, když zakladatel značky José „Pepín“ García odešel sám z Kuby, slíbil své rodině, že její odkaz bude šířit dál a s výrobou ručně balených doutníků, kterou se rodina po generace zabývala, bude pokračovat i novém působišti v Nikaragui. Dnes patří jeho firma My Father mezi nejúspěšnější výrobce prémiových doutníků na světě, disponuje vlastní továrnou a honosným sídlem v Americkém Miami. Název La Promesa znamená v překladu “slib”, který dal Pepín své rodině a po téměř 18 letech jej beze zbytku splnil. Firma My Father představila tenhle doutník na veletrhu IPCPR 2019.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/my-father-la-promesa-robusto-grande

Autor: Martin Socha (mscigars)

admin • 14/12/2020


Previous Post

Next Post

Napsat komentář