Recenze doutníků

Online Cigar Club

Plasencia Alma Fuerte Sixto II Hexagono

Výrobce: Plasencia Cigars S.A.

Velikost: Toro Gordo box-pressed hexagon (mírný 6-ti hran)

Původ: Nikaragua

Master Blender: Nestor Plasencia

Doba kouření: cca 80 – 90 min.

Krycí list: Jalapa Nikaragua

Vázací list: Nikaragua

Náplň: Nikaragua

Doutník roku 2020 dle Cigar Journal ve velikosti Robustus. Je určitě tak skvělý? Má na to být na prvním místě? Za mně určitě, tenhle doutník jsem si perfektně užil, nemám proti němu nic. Možná jen cenu (cca 380 Kč, na druhou stranu to pro šampióna není až tak astronomické číslo).

Tenhle doutník patří do série Alma Fuerte, v překladu silná duše, značky Plasencia, které vdechl život sám vyhlášený master blender Nestor Plasencia. Kdy Nestor vybírá jen ty nejlepší tabáky z k této sérii určeným polím pod jeho neustálým dohledem.
Podívejme se na něj z blízka.

Vzhled:

Neskutečně luxusní a hodný vítěze, jo Plasencia Alma Fuerte se mi hodně líbí a je moc fotogenický. Má krásné olejnaté tělo, mírně žilkované v 6-ti hranu box pressed. Ve velkosti Toro a Hexagono působí hodné robustně a velkolepě.

Chuť a vuňe:

Při prvním přičichnutí jsem cítil lesní ovoce a kůži. Moc povedená vůně. Chuť doutníku je celou dobu komplexní a hodně bohatá. V které najdete kůži, cedr, kakao, sladkost jako karamel/skořici a jemně bylinky a ořechy. A pozor, teď přichází to podstatní, to kvůli čemu se mi tenhle doutník hodně líbí. Představte si 12 měsíců, a jak vám každý měsíc chodí výplata. Peníze ubývají a za ně máte nějaké věci a takhle každý měsíc (nahoru a dolu, nahoru a dolu) a tak je to taky s chutěmi. Nejprve nastupuje cedr, kůže, kakao, pak přichází jemná sladkost skořice a karamelu a nakonec bylinky a ořechy a takhle je to celou dobu kouření. Jako taková vlnka, která se pořád houpe a krásně přechází z jedné chuti do druhé a zase zpět. Moc jsem si to užíval.

Hoření, kouření, síla:

Doutník hoří ze začátku mírné nerovnoměrně, pak se to upraví a hoří krásně rovnoměrně, celou dobu drží popel, který mi padá cca na konci 2/3. Produkce dýmu jako z lokomotivy, hodně ale hodně dýmu. Doutník je dost silný, ale rozhodně jej doporučuji i méně zkušenému kuřákovi, hladká chuť jde ruku v ruce se sílou. U toho kousku jsem mněl chuť stále a stále potahovat a po dokouření bych klidně zapálil ještě jeden.

Celkové zhodnocení:

Jak jsem už psal, doutník je povedený a určitě jej doporučuji. Svojí pozici v hodnocení Cigar Journal si obhájil a já se na něj těším u dalšího kouření. Příště se skleničkou dobrého rumu …

O značce Plasencia:

Plasencia je značka doutníků z Nikaragui, kde při přestování tabáku používají Kolumbijskou metodou. Doutníky Plasencia jsou velmi oblíbené po celém světe. Velmi známým jménem v doutníkovém odvětví je Nestor Plasencia, tedy asi nejslavnější master blender, ve volném překladu míchač tabáku. Značka Plasencia má obrovské plantáže tabáku nejen v Estelí v Nikaragui, ale také v Hondurasu. V roce 2015 zaměstnávala 6000 lidí a produkovala 40 milionů doutníků ročně. Balí doutníky pro více jak 30 značek, jako je Rocky Patel, Hiram and Salomon, atd. Plasencia je jedním z největších výrobců privátních značek doutníků.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/plasencia-alma-fuerte-sixto-II-hexagono-1ks

Autor: Martin Socha (mscigars)

admin • 17/12/2020


Previous Post

Next Post

Napsat komentář