Recenze doutníků

Online Cigar Club

Perdomo Reserve 10th Anniversary Box-Pressed

Výrobce: Perdomo Cigars

Velikost: Robusto box-pressed

Původ: Nikaragua

Novinka v ČR od značky Perdomo. Po jednom z nejlépe prodávaném doutníku Perdomo Reserve 10th Anniversary Connecticut přichází nové verze a dle mého názoru, verze lepší s názvem Perdomo Reserve 10th Anniversary Box-Pressed ve verzích Sun Grown a Maduro. Hodně povedené doutníky s luxusním prstýnkem jak už bývá obvyklé u lepších verzí doutníku této značky. Tělo doutníku jak u Madura tak u Sun Grownu je bezchybné, olejnaté a moc hezké na pohled. To samé platí o boxech, které se mi hodně líbí. Pojďme se podívat jaké jsou jednotlivé verze:

Maduro

Středně silné až plné nikaragujské “puro”. Přivonění k doutníku je v duchu tabáku a čokolády. Parádní, tmavý, olejnatý krycí list který zrál více jak šest let byl poté navíc dostařován dalších čtrnáct měsíců v sudech po americkém bourbonu. Stejně tak vázací list je ze šest let vystařeného tabáku. Doutník je ze začátku štiplavější, následně přechází do mírné peprnosti. V chuti jemně kuže a dosti čokoláda a káva. Podstatně výraznější kousek oproti verzi Sun Grown. Moc dobrý kousek, který si rád kdykoliv zopakuji. Tah a dymovost jsou dokonalé a bezproblémové Kouřil jsem cca 70 min. K doutníku jsem mně sladší rum se kterým se doutník parádně doplňoval.

Sun Grown

Jemnější verze této novinky. Nádherná tabáková vůně po vyndání z boxu se nese taky v chuti. Je to středně až plné nikaragujské “puro” zabalené v krásném šestiletém nikaragujském krycím listu, který se nechává dalších deset měsíců dozrávat v sudech po bourbonu. Náplň je taktéž ze šest let stařeného tabáku. V 1/3 je pepř výraznější ale nikterak nepříjemný. Doutník hoří perfektně od začátku do konce a to samé platí o držení popela. Tah a dymovost jsou opět dokonalé a bezproblémové. 2/3 až do konce se nese v jemnosti, chuť zemitosti a nasládlosti jsem si užíval až do spálení prstu a mněl jsem chuť si zapálit další.

Kouřil jsem cca 70-80min. K doutníku jsem mněl espresso ale hodně dobře by se kombinoval se sladším prémiovým rumem.

O značce Perdomo:

Doutníky Perdomo se řadí mezi jedny z nejprestižnějších značek doutníků na světě. Rodina Perdomo vyrábí ve své továrně Tabacalera Perdomo v Nicarague široký sortiment prémiových doutníků, které získaly řadu ocenění v prestižních doutníkových časopisech a mediích. Doutníky Perdomo se vyznačují jemnější chutí a vůní. Finca Natalie, nejprestižnější farma společnosti PERDOMO, je pojmenována po Nickově a Janinině dceři.

Doutníky k zakoupení:

https://doutniky-rb.cz/perdomo-10th-anniversary-maduro-robusto

https://doutniky-rb.cz/perdomo-10th-anniversary-sun-grown-robusto

Autor: Martin Socha (mscigars)

Video k doutníku

admin • 28/11/2020


Previous Post

Next Post

Napsat komentář