Recenze doutníků

Online Cigar Club

Romeo y Julieta vs. Partagas vs. Ramon Allones

Dnes jsem si vzal na porovnání 3 doutníky od výrobce Habanos s.a. z Kuby. Jedná se o low cost doutníky, ale o dost kvalitní kousky i přes nižší cenu. Konkrétně se jedná o: Romeo y Julieta Mille Fleur, Partagas Aristocrats a Ramon Allones Small Club Coronas. Všechny jsou ve velikosti Petit Corona (všechny jsem kouřil cca +/- 40 min.) a v ceně 130-160 Kč. Podívejme se na ně, jestli má smysl investovat do drahých doutníku anebo si vystačíme i s levnějšími na každodenní zapálení.

Partagas Aristocrats

První s testovaných doutníku je Partagas. Obecně značku Partagas mám hodně rád, perfektně se páruje jak k rumu tak k whiskey a je to taková zemitá peprná značka, ale tento Aristocrats je víc pohodovější. Vhodný na kratší pauzy ke kávě například. V chuti najdeme ze začátku hodně pepře, které po chvíli ustoupí a nastoupí dřevo a sladší tóny a v pozadí je pepř a zemitost. Bohužel hoření je horší, hořel dost nerovnoměrně, každopádně dá se to očekávat při low cost doutníku. Dýmu bylo opravdu hodně a je to doutník, který si nemám problém dát opět anebo taky celý box (25ks v boxu).

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/partagas-aristocrats

Romeo y Julieta Mille Fleur

Druhý zajímavý doutník je od známe značky Romeo y Julieta. Je to strojově dělaný doutník s ručně dobaleným krycím listem (skladuji klasicky v humi). U tohoto doutníku byl tah perfektní, dýmovost průměrná, občas jsem ho dopaloval, ale bylo to způsobeno delšími pauzami. Doutník je více krémový oproti Partagas, ale taky zemitost, dřevo a nasládlé tóny. Celkově na mně doutník působí hodně příjemně a rád si koupím i celý box (10ks v boxu).

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/romeo-y-julieta-mille-fleurs-1ks

Ramon Allones Small Club Coronas

Poslední z třetice low cost kubánských doutníku byl Ramon Allones, tak jako všechny ve velikosti Petit Corona. Bohužel tento kousek mně mírně zklamal, z důvodu horšího a těžšího tahu, doutník je dost utažený (uvádí i prodejce), kdo to má rád a nevyhledává dýmovnici, bude nadšený. V chuti najdeme podobně jako u předchůdců nasládlé tóny, zemitost a dřevo. U tohoto bez pepře. Kdo by si chtěl koupit celý box, tak jsou balený po 25ks.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/ramon-allones-small-club-coronas-1ks

Celkové zhodnocení a vyhodnocení:

  1. Romeo y Julieta Mille Fleur
  2. Partagas Aristocrats
  3. Ramon Allones Small Club Coronas

Moje vyhodnocení záleželo hlavně na osobních preferencích a pohodě při kouření. Každý jeden z třetice mněl nějaké mínus, které jsem zmínil, ale kdo vyhledává low cost kubánský doutník na každodenní kouření, neudělá ani s jedním z nich špatný krok. Já osobně už nebudu opakovat Ramon Allones, mám radši volnější tah a větší produkci dýmu.

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 17/07/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář