Recenze doutníků

Online Cigar Club

Padrón vs. Arturo Fuente vs. Cohiba

3 značky doutníků. 3 největší krajiny ve výrobě doutníků. 3 kvalitní kousky v ceně cca 600 Kč.

Který bude nejlepší? Jsou hodné této ceny? Podívejme se na moje srovnání.

Padrón 1926 No.9 Maduro

Výrobce: Padrón Cigars Inc.

Velikost: Robusto Grande Boxpressed

Původ: Nicaragua

Doba kouření: cca 60 – 70 min.

Krycí list: Nicaragua

Vázací list: Nicaragua

Náplň: Nicaragua

Není nic co vytknout, není nic, co bych složitě rozepisoval. Tohle je prostě kvalita ve všech směrech. Nenápadný a přesto luxusní dizajn, perfektně ubalený a dokonalý tah s hustým dýmem. Tak tohle je Padrón 1926 z Nikaragui. Krycí list je krásně tmavé a olejnaté maduro. A hoření je famózní, rovné. V chuti najdeme: kakao, kávu, staré dřevo, v pozadí sladkost. Rozhodně jej doporučuji na každou příležitost, ke všem nápojům, je to prostě TOP Class.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/padron-1926-no9-maduro-1ks

Arturo Fuente Opus X 1992

Výrobce: Arturo Fuente

Velikost: Robusto

Původ: Dominikánská republika

Doba kouření: cca 60 – 70 min.

Krycí list: Dominikánská republika

Vázací list: Dominikánská republika

Náplň: Dominikánská republika

Další doutník v ceně cca 600 kč jsem vybral Opus X z Dominikánský republiky. Co se mi nejvíc líbi je prstýnek, je prostě nádherný a jako všechny prstýnky ze série Opus X jsou za mě jedny z nejhezčích na světě. Opět jsem vybral moc dobrý doutník, který jen těžko bude hledat konkurenta. Konstrukce je pevnější jak Padrón, ale pořád s perfektním tahem a hustým dýmem. Hoření je ze začátku nerovnoměrné, ale asi po 1 cm se to samo srovná a hoří krásně až do konce. Chuť je jemnější, méně výrazná, zato je jí hodně: káva, jemně koření, dřevo a opět také sladké tóny v pozadí. Doutník je perfektní, který stojí za to vyzkoušet i přes vyšší cenu.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/arturo-fuente-opus-x-1992-robusto-1ks

Cohiba Robustos

Výrobce: Habanos s.a.

Velikost: Robustos

Původ: Kuba

Doba kouření: cca 60 – 70 min.

Krycí list: Kuba

Vázací list: Kuba

Náplň: Kuba

A poslední z třetice je taková kubánská klasika a můj kubánský oblíbenec, Cohiba Robustos. Doutník má mohutný tvar a perfektně sedí v ruce. Vzhled jak je zvykem u Cohiby – luxusní a hodně elegantní. Tah a produkce dýmu, dokonalé. Bohužel tady má doutník velké mínus, oproti předchozím doutníkům nehořel úplně rovnoměrně – chuť to ovšem neovlivní. V chuti krásně rozeznáme: kakao, káva, koření a na rozdíl od předchozího kousku nenajdeme sladkost v pozadí ale takovou přirozenou krémovitost, která pěkně doplňuje koření. Kdo má rád doutníky, tenhle kousek musí také vyzkoušet.  

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/cohiba-robustos

Celkové zhodnocení a vyhodnocení:

  1. Padrón
  2. Arturo Fuente
  3. Cohiba

Tak a tohle je moje vyhodnocení. Bylo to hodně těsné, za mě jsou všechny 3 doutníky perfektní a téměř dokonalé a jak jsem ke každému napsal – MUSÍTE VYZKOUŠET každý jeden. Padrón je na prvním protože tam jsem nenašel ani jediné malé mínus, Fuente na druhém kvůli jemnější a méně výrazne chuti a Cohiba na třetím protože hořel hodně nerovnoměrně. Já jsem si hodně pochutnal a kdykoliv si každý jeden z nich rád zopakuji. I když jsou všechny ve vyšší cenovce (cca 600 Kč), svou cenu obhájili a já si je rád doplním do mého humidoru na speciální příležitosti.

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 14/07/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář