Recenze doutníků

Online Cigar Club

Aging Room Quattro Nicaragua Maestro

Výrobce: Aging Room a Aj. Fernandez

Velikost: Torpedo box-pressed

Původ: Nikaragua

Krycí list: Nikaragua

Vázací list: Nikaragua

Náplň: Nikaragua

Perfektně hodnocený kousek, který jsem musel vyzkoušet. Je to jen přehnaně reklamní tah anebo dokonalá záležitost? Za mně určitě perfektní doutník který jsem okamžitě zařadil do svého top 3 řebříčku. Co se mi nejvíc líbí, že je to nikaragujské puro, čistá směs nikaragujského tabáku.

Už první seznámení bylo skvělé. Luxusní dizajn a nádherná vůně kakaa a čokolády láka k okamžitému zapálení a vychutnání si krásy okamžiku. Krycí list je dokonalý, zapálení rovnoměrné a už od prvního potáhnutí dokonalý a hustý dým. Hned první okamžiky dávkují kakao a čokoládu, do toho mírně kůže a pepř, výrazněji pak zemité tóny. Od konce 1/3 po konec 2/3 je pepř a chilli intenzívnější zato stále příjemné. Kakao a čokoláda nás provází celým kuřáckým zážitkem. 3/3 až do konce se nese v mírnější jemnosti zato výraznější chilli v pozadí. Celou dobu byl tah a hoření perfektně dokonalé.

Kouřil jsem cca 70min a k tomu jen čistá voda. Určite by byl ideální na párovaní s rumem anebo whiskey, možná koňak.

A na závěr? Dodám jen, že hodnocení Cigar Aficiando jsou přesná a tenhle doutník určitě doporučuji každému středně pokročilému a pokročilému kuřákovy. Směs různých chutí podněcuje k neustálému potahování a objevování tohoto doutníku. V poměre ceny a kvality je to hodně povedený kousek.

O značce AJ Fernandez:

AJ Fernandez vyrostl na Kubě v rodině s bohatou tradicí v pěstování tabáku a výroby doutníků. Nyní produkuje prémiové doutníky ve vlastní továrně v Estelí. Díky kombinaci dokonalé techniky a naučené trpělivosti AJ Fernandez pěstuje vlastní tabák z vysoce ceněných semen, která jsou použitá pouze pro výrobu vlastních doutníků. Mezi největší kvality doutníků AJ Fernandez patří zapálení AJ pro práci, jeho hluboké znalosti, snaha o neustálý rozvoj a také zachování rodinné tradice. AJ k tomuto říká: „Můj dědeček začal pěstovat tabák na Kubě v našem rodném městě San Luis. Naučil jsem se, že nejdůležitější při práci s prémiovými tabáky je hlavně trpělivost a čas. Díky dlouhé tradici v naší rodině mi bylo také sděleno mnoho tajemství o pěstování tabáku a výrobě doutníků, které se předávají z generace na generaci. Klíčem k mému úspěchu, je nekompromisní závazek k této tradici. Moje firma je věnována památce mého dědečka Andres Fernandez a mému otci Ismaeli Fernandezovi.“ Dědictví pokračuje …

Hodnocení:

Aging Room Quattro Nicaragua Maestro je doutníkem roku 2019 dle magazínu Cigar Aficionado. Tedy 1. místo TOP 25 cigar of 2019 získal 96 bodů ze 100.

Doutník k zakoupení také na:

https://doutniky-rb.cz/doutniky-nicaragua/aging-room-quattro-nicaragua-maestro

Autor: Martin Socha (mscigars)

admin • 18/11/2020


Previous Post

Next Post

Napsat komentář