Recenze doutníků

Online Cigar Club

AJ Fernandez New World Oscuro Navegante

Výrobce: AJ Fernandez

Velikost: Robusto boxpressed

Původ: Nicaragua

Doba kouření: cca 55 – 65 min.

Krycí list: Nicaragua Oscuro

Vázací list: Nicaragua

Náplň: Nicaragua

Značka AJ Fernandez má hodně dobré doutníky ale tento New World je opravdu famózní a kvalitní kousek. V ceně cca 150 Kč, má jen moc malou konkurenci a já jej doporučuji každému kuřákovi doutníku. Jedná se o nikaragujské puro které se skládá z tabáků pěstovaných ve 4 hlavních regionech v Nikaragui. Ručně vybrané tabáky z regionů Estelí, Ometepe, Condega a Jalapa Valley jsou použity na krycí list, vázací list a fillery.

Vzhled:

Prstýnek je doslova umělecký s nádherným vyobrazením objevení „nového světa“ Kryštofem Kolumbem v roce 1492. Ostatně, jako všechny prstýnky na doutnících AJF, i tento je moc hezký. Krycí list Oscuro je krásný, tmavý, olejnatý a bez žilnatosti. Řekl bych až dokonalý.

Chuť a vůně:

Před zapálením zacítíme jemně čokoládu a výrazněji kakao s tabákem. Chuť je perfektní, vyvážená a od začátku do konce se chutě hezky prolínají. Nic není moc, nic není málo. Jak ve vuni, tak v chuti najdeme kakao, čokoládu, pepř a možná jemně dřevo. Po vzhledu to máme krásné druhé plus.

Hoření, kouření, síla:

Hoření je hezké rovnoměrné, tah je volnější ale ne moc. Dymovost je perfektní. A máme tady třetí velké plus a to držení popela. Popel držel od začátku až do konce (viz fotky), dost se ohnul a místami jsem mně strach, že odpadne, ale vydržel. Vydržel do úplného konce. Ve spojení s perfektní chutí, bych klidně kouřil dál.

Celkové zhodnocení:

Není co dodat, vyzkoušejte. Za mě je to v poměru cena/výkon jasný vítěz a určitě jej zařadím do seznamu každodenních doutníku.

O značce AJ Fernandez:

AJ Fernandez vyrostl na Kubě v rodině s bohatou tradicí v pěstování tabáku a výroby doutníků. Nyní produkuje prémiové doutníky ve vlastní továrně v Estelí. Díky kombinaci dokonalé techniky a naučené trpělivosti AJ Fernandez pěstuje vlastní tabák z vysoce ceněných semen, která jsou použitá pouze pro výrobu vlastních doutníků. Mezi největší kvality doutníků AJ Fernandez patří zapálení AJ pro práci, jeho hluboké znalosti, snaha o neustálý rozvoj a také zachování rodinné tradice. AJ k tomuto říká: „Můj dědeček začal pěstovat tabák na Kubě v našem rodném městě San Luis. Naučil jsem se, že nejdůležitější při práci s prémiovými tabáky je hlavně trpělivost a čas. Díky dlouhé tradici v naší rodině mi bylo také sděleno mnoho tajemství o pěstování tabáku a výrobě doutníků, které se předávají z generace na generaci. Klíčem k mému úspěchu, je nekompromisní závazek k této tradici. Moje firma je věnována památce mého dědečka Andres Fernandez a mému otci Ismaeli Fernandezovi.“ Dědictví pokračuje …

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/new-world-oscuro-navegante

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 21/05/2021


Previous Post

Napsat komentář