Recenze doutníků

Online Cigar Club

Cohiba Siglo II.

Výrobce: Habanos s.a.

Velikost: Petit Corona / Mareva (Serie 1492)

Původ: Kuba

Doba kouření: cca 50 – 60 min.

Krycí list: Kuba

Vázací list: Kuba

Náplň: Kuba

Když se mně zeptáte jaký kubánský doutník mam rád. Anebo který je pro mně takový klasický kubánský, tak odpovím Cohiba Siglo II. Je v relativně rozumné cenové kategorii (v poměru k jiným doutníkům od této značky) a, prostě se na něj teď podívejme.

Vzhled:

Dizajn a prstýnek je prostě klasická Cohiba, elegantní a luxusní. Už od mých doutníkových počátku jsem mněl rád tento dizajn. Ubalen je hezky, naštěstí. Říkam naštěstí protože balení sa v posledních letech dost, ale opravdu dost zhoršilo a je mnoho kubánských doutníku (také od Cohiby) které jsou ubaleny dost nevzhledně. Naštěstí to na chuti nic nemění.

Chuť a vůně:

Vuně je moc elegantní, tabáková a vybízející k zapálení. Tak neváhám, k doutníku si ještě malou chvíli přivoním a zapaluji. Doutník není ničím složitý, nemá ani na chvíli neuspokojivé chutě a nadchne jak začínajícího kuřáka, tak člověka který si potrpí na kvalitu. V chuti pak najdeme: krémovost, kvalitní tabák, jemně kakao a opravdu jemne v pozadí také pepř který dotváří lahodný požitek.

Hoření, kouření, síla:

Hoření je to nejlepší z celého doutníku. Jako žiletka! Doslova, je to prostě nádhera. Popel drží také opravdu nádherně (cca do polovice) a sílu odhaduji na 2,5/5, je to doutník ke kávě na pohodu. Případně ke kvalitnímu a jemnějšímu alkoholu.

Celkové zhodnocení:

Za mně je to prostě kubánská klasika a kdo nevyzkoušel, jako by nebyl. Zkuste a napište mi váš názor.

O značce Cohiba:

Cohiba Siglo II je mladý doutník, který se začal vyrábět až v roce 1992 jako oslava památky objevení nového světa Kryštofem Kolumbem. Má podobnou chuť jako ostatní doutníky z řady Siglo. Značka Cohiba je nejznámější a nejopěvovanější značka kubánských doutníků, která spatřila světlo světa v roce 1968. Jedny z nejkvalitnějších doutníků na světě. Pro výrobu se používá těch nejlepších listů z pouhých deseti vybraných kubánských farem v oblasti Vuelta Abajo.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/cohiba-siglo-II

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 02/07/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář