Recenze doutníků

Online Cigar Club

C.L.E. Connecticut

Výrobce: C.LE.

Velikost: Robusto

Původ: Honduras

Doba kouření: cca 50 – 60 min.

Krycí list: Ecuador Connecticut Shade

Vázací list: Honduras

Náplň: Honduras

Zajímavá nová značka se zajímavým modernějším dizajnem. C.L.E. vznikla v roce 2012, založil ji Christian Luis Eiroa. Založil a následně prodal Davidoffu světoznámou značku Camacho.

Vzhled:

Jak jsem napsal v úvodu, jedná se o moderní vzhled s krásným Connecticut krycím listem. Ubalení je bezchybné.

Chuť a vůně:

Vůně – vůně je jemně peprná a tabáková

Chuť – jemná, smetanová s podtónem koření a hlavním tónem kůže, kůže je tam opravdu hodně. Od 2/3 nastupuje poměrně výrazná štiplavost, jakoby doutník byl ještě čerstvý přímo z výroby.

Hoření, kouření, síla:

Řez hoření je ukázkový a krásný, dymovost průměrná a sílu odhaduji na 2-2,5/5. Relativně jemný.

Celkové zhodnocení:

V ceně cca 180 Kč je to rozhodně zajímavý kousek a kdo nevyhledává vyloženě tradiční vzhled prstýnku, je tento doutník ideální.

Příběh značky:

Pod společnost C.L.E. patří doutníky/značky: C.L.E., Eiroa, Asylum, Wynwood Hills. Christian Luis Eiroa se narodil jako nemladší ze tří dětí v Danlí v Hondurasu v roce 1972. Následně pak žije na farmě Jamastran kde pomáhá v tabákovém průmyslu. V roce 2000 si Christian dělá jméno výrobou doutníkové značky Camacho, 7 let se věnoval převažně této značce a složitému marketingu. V roce 2008 značku Camacho prodává světoznámému výrobci Davidoff. Christian zůstává ve společnosti na dohled značky Camacho do roku 2011. V roce 2012 zakládá novou velkou značku C.L.E. Cigars Company. Vše začalo jako koníček, vytvořit privátní značku toho nejlepšího co Christian miloval. V roce 2013 se Christian Luis Eiroa rozhodl zavést na trh novou značku, která bude ctít 100 let sklizně tabáku jeho rodiny. Zakladá další značku spadající pod CLE a to značku Eiroa. Později začínají výrobu značek Asylum a Wynwood Hills.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/cle-connecticut-robusto

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 13/08/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář