Recenze doutníků

Online Cigar Club

Don Kiki White Label LE 2013

Výrobce: Cuban crafters / Don Kiki / Karen Berger

Velikost: Torpedo

Původ: Nicaragua

Doba kouření: cca 65 – 70 min.

Krycí list: neuvádí se

Vázací list: neuvádí se

Náplň: neuvádí se

Don Kiki je méně známa značka ale u poctivých kuřáku získává hodně na kvalitě. Tentokrát mám před sebou doutník White Label který byl blendován už zesnulým Donem Kiki, konkrétně limitovanou edici protože použitý tabák pochází z Nikaraguy z oblasti Estelí, který byl sklizen v roce 2013. Podívejme se jak obstál v mém testu „kvality“

Vzhled:

Vzhledově klasika, malý náznam impozantnosti a luxusu ale pořád zůstává u obyčejnosti. Každopádně dizajn není úplně špatný. Ubalen je krásně, s úplně jemnou žilnatostí, za co má plusové body u mě. Jak už jsem psal, jedná se o limitku, i proto je na druhém prstýnku doutníku název Harvest of 2013.

Chuť a vůně:

Už vůně naznačuje, že doutník bude jemnější a příjemný. Po zapálení se takřka hned rozvine květinová chuť, s jemným náznakem štiplavosti, každopádně nic nepříjemného, ale naopak dodává to pocit plnosti a síly. V chuti pak najdeme ořechy, čerstvý chléb a smetanu. Je opravdu příjemný.

Hoření, kouření, síla:

Moc hezké a rovnoměrné hoření, ničí jen padání popela cca po 2cm. Nic špatného, ale kdyby byl o cosi déle, byl bych radši. Na druhou stranu je v tahu volnější a v dymovosti opravdu plný. Silu odhaduji na 2/5.

Celkové zhodnocení:

A jak ho tedy hodnotím já? Za cca 140 kč, je to rozhodně zajímavý kousek, který se oplatí vyzkoušet, já osobně si jej rád kdykoliv zopakuji, klidně se sklenkou dobrého rumu. Jemností určitě pro začátečníky, ale také pro doutníkové matadory jako ranní doutník (když máme čas ☺).

Příběh značky:

Říká vám něco jméno Enrique Berger? Možná jej znáte pod přezdívkou “Don Kiki”. Před dvěma lety bohužel vyhlášený masterblender Don Kiki odešel do doutníkového nebe. Karen Berger, jeho žena, se nechala slyšet, že Enriquova láska a vášeň k doutníkům proudí nadále skrz její činy mezi milovníky kouření. Karen je narozena v Nicaragui v Estelí a vztah k doutníkům je v ní od mala, proto nám muže nabízet jen tu nejlepší kvalitu. Často označovaná jako „Cigar Queen“ tedy doutníková královna. Don Kiki White Label Torpedo LE 2013 je blendován uznávaným Donem Kikim.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/don-kiki-white-label-torpedo-le-2013-1ks

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 07/09/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář