Recenze doutníků

Online Cigar Club

Liga Privada Unico Bauhaus

Výrobce: Drew Estate

Velikost: Robusto

Původ: Nicaragua

Doba kouření: cca 50 – 60 min.

Krycí list: USA Connecticut Broadleaf

Vázací list: Brazília

Náplň: Honduras a Nikaragua

Liga Privada Bauhaus je limitovaná edice určená pouze pro Evropu, tím to začíná i končí. Perfektní doutník, který musíte vyzkoušet. A to vám v téhle recenzi ještě pár krát zopakuji. Moc jsem se na něho těšil a moje nedočkavost, byla opodstatněná. Přečtěte si proč tento doutník je zlatou tečkou v sérii Liga Privada od výrobce Drew Estate.

Vzhled:

Přední strana nám nenabízí umělecký prstýnek, ani není ničím zvláštní, lehce jej prohlédnete v obchodě. Zarazí vás zajisté název, řeknete si: to má něco s uměním. Kdo sérii Liga Privada zná, ví, že se jedná o silné hardcore doutníky, které miluje každý ostřílený doutníkový kuřák. Z opačné strany najdete klasický znak série LP. Doutník je ubalen moc pečlivě a hezky, jen s občasným náznakem žilnatosti. Nenechte se zmást názvem krycího listu Connecticut, je to pěkně tmavý a olejnatý doutník.

Chuť a vůně:

Dost o vzhledu, pojďme se podívat na to nejpodstatnější a to jak u každého doutníku: chuť a vůně. Před zapálením zacítíme krásnou vůni starého odleženého cedru s čokoládou a zemitostí. Už to nám dává náznak, že to bude silné a povedené. Po zapálení ihned nastoupí hořká čokoláda, ne moc, přiměřeně. Do toho vstupuje sladkost, zemitost a jemná dřevitost. Po chvíli kouření, přichází na řadu bílý pepř a více zemitosti, v pozadí zůstává příjemná hořká čokoláda.

Hoření, kouření, síla:

Doutník je ze začátku jemnější cca 3/5 v síle a postupně se síla rozvine až do opravdu hardcore požitku a v 3/3 cítíme opravdovou silnou bombu, dovolím si říct, že v síle má už teď 6/5, silný a povedený, opravdu povedený. Hoření je do konce 2/3 rovnoměrné, popel krásný vločkovitý. Od 3/3 hoří nerovnoměrně, ale nic co by zkazilo požitek okamžiku. Dým je hustý, příjemný a celkový pocit z kouření je excelentní.

Celkové zhodnocení:

Co ještě dodat, není to doutník pro úplné začátečníky, pokročilý kuřák se muže leknout. Je třeba ho kouřit pomalu, užívat si chvíle mezi potáhnutími a nikam nespěchat. Je to opravdová bomba, kterou doporučuji všem kuřákům, který to s doutníkovým světem myslí vážně.

Příběh doutníku:

Liga Privada Bauhaus je limitovaná edice určená pouze pro Evropu, Johnatan Drew je velký fanoušek umělecké školy Weimar art school, založené v roce 1919 Walterem Gropiusem, Drew Estate vzdává tímto doutníkem hold hnutí Bauhaus z 20 století, proto tento název. V konstrukci je kladen extra důraz na pravidelné ubalení. Při nekonečném hledání perfektní směsi pro řady Liga Privada byly vytvořeny stovky variant, většina z těchto směsí neprojde do produkce z důvodu nevyvážené chuti, vzácností použitého tabáku, cenové náročnosti, jen několik směsí splnilo kriteria na vytvoření prodejní verze. Každý z těchto doutníků je unikátní, proto jsme se rozhodli vytvořit řadu Liga Privada Unico a nabídnout tyto unikátní doutníky milovníkům tabáku. Každý jeden doutník je unikátní jak použitou směsí tak i vitolou ve které nejlépe vynikne jeho charakteristika. Doutníky z řady Liga Privada Unico jsou extra speciální, vyjímečné, produkované v extrémně malém množství a jsou opravdu delikátní.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/liga-privada-unico-bauhaus

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 21/09/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář