Recenze doutníků

Online Cigar Club

Gurkha Cellar Reserve 15Y Solara Double Robusto

Výrobce: Gurkha Cigars

Velikost: Double Robusto / Robusto Grande

Původ: Dominikánská Republika

Doba kouření: cca 50 – 70 min.

Krycí list: Brazílie Arapiraca Maduro

Vázací list: Dominikánská republika

Náplň: Dominikánská republika

Hodně zajímavý doutník od luxusní značky Gurkha. Označení 15 značí stáři použitého tabáku a teda 15 let stařený tabák původem z Dominikánské republiky. V ceně 300 kč která je poměrně vysoká vzhledem k dost vysoké konkurenci v této cenové hladině nenabízí doutník až tak luxusní požitek. Na druhou stranu jej doporučuji i pro začátečníky, zejména kvůli jeho lahodnější a jemnější chuti.

Vzhled:

Klasický a velmi elegantní vzhled podtrhuje luxusní provedení bílo zlatého prstýnku, které se mi hodně líbí. Hezký je taky dřevěný masivní box ale osobně bych volil něco luxusnějšího. Doutník je nádherně ubalený bez velkých známek žilnatosti a zakončen zajímavým „pigtail“ (prasečí ocásek) na patce doutníku.

Chuť a vuňe:

Tenhle kousek má moc hezkou vůni po kůži, dřevě a jemně citrusu. Začátek kouření je relativně nudný, bez extra známek výraznějších chutí, po cca 1cm se objevují chutě kakaa, ořechu a kůže. Od 2/2 začíná výrazněji kůže a suché dřevo v spojení s jemnou vanilkou a koření.

Hoření, kouření, síla:

Jemná až středně plná tabáková chuť – 2/5 je vhodná jak pro začátečníky, tak pro zkušené kuřáky které ocení hezkou paletu chutí. Doutník hoří celou dobu parádně a rovnoměrně, popel odpadává cca na začátku 2/2 a dále drží až do konce. Kouření jsem si hodně užíval ve spojení s plným a hustým dýmem a také v párování s rumem A.H Riise Non Plus Ultra.

Celkové zhodnocení:

Doutník se mi hodně líbí a určitě jej v budoucnu ještě zapálím, rozhodně doporučuji.

O značce Gurkha:

Podle legendy si v dobách britské koloniální nadvlády v Indii vyráběli britští vojáci své vlastní doutníky z tabáku, pěstovaného rovněž v Indii. Tyto doutníky pojmenovali po obdivovaných statečných nepálských vojácích, tzv. Gurkhas (Gurkové). Po skončení britské nadvlády byly takto pojmenované doutníky nadále vyráběny v provincii Goa. Dá se tedy s nadsázkou říci, že značka Gurkha má více než 100 letou historii.

Značku, jak ji známe dnes, založil v roce 1989 jistý pan Kaizad Hansotia. Narodil se v Indii do rodiny vlastnící firmu, zabývající se výrobou luxusních předmětů, především pak hodinek. Když trávil dovolenou v Goa (letovisko v jižní Indii), potkal muže, jenž vyráběl a prodával doutníky se specifickou chutí a způsobem balení. Jednalo se o tradiční doutníky gurkhas. Hansotia zaujaly natolik, že od muže koupil jeho dílničku i jméno Gurkhas za pouhých 149 dolarů, s plánem tyto doutníky v elegantních boxech používat jako dary pro vážené zákazníky své hodinářské firmy.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/gurkha-cellar-reserve-15y-solara-double-robusto-1ks

Autor: Martin Socha (mscigars)

admin • 19/12/2020


Previous Post

Next Post

Napsat komentář