Recenze doutníků

Online Cigar Club

KFC Just a friend

Výrobce: Drew Estate / KFC (Kentucky Fire Cured)

Velikost: Toro

Původ: Nicaragua

Doba kouření: cca 70 – 80 min.

Krycí list: Mexican San Andres

Vázací list: Nicaragua

Náplň: Nicaragua

V ceně 200 Kč si můžete dopřát hodně, ale opravdu hodně specifický zážitek. Doutníky KFC nejsou na každodenní kouření, nejsou ani do luxusní společnosti. Já bych je nazval jako hardcore doutníkový zážitek. Dle mého názoru je to doutník pro chlapa, zálesáka, domácího kutila, který si dopřeje po práci pivo a oddych na zahradě, anebo whisky a pár buřtů na ohni.

Vzhled:

Doutníky KFC mají moc hezký rustikálně přírodní charakter jak už v dizajnu, tak v provedení výroby. Tělo je hodně zvláštní, drsné, olejnaté a s vícero tmavými odstíny.

Chuť a vůně:

Vůně je neopakovatelně odlišná od jiných značek, od jiných doutníků. Tvrdý pach dřevěného kouře je opravdu výjimečný (víc v popisu značky) a nezaměnitelný. Chuti jsem se hodně obával, ale opak je pravdou, doutník je jemnější oproti počáteční vůni a opravdu chutný. V chuti najdeme ořechy, hodně dřeva a dřevěného kouře a v pozadí také jemnou zemitost.

POZOR!!! Doutníky nenechávejte v humidoru při jiných doutnících, kouřový pach se vám bohužel přenese na ostatní kousky. Máte 2 možnosti, buď je separujete od ostatních např. na jinou polici, anebo je do dvou dnu spotřebujte. Za mně je to hodně velké mínus bohužel.

Hoření, kouření, síla:

Držení popela je famózní, až po 3/3. Sílu odhaduji na 3/5. Kouření jsem si opravdu užíval až cca 80 min. K doutníku jsem si dal belgické pivo Stella Artois které se s tímto doutníkem moc dobře párovalo. Vyzkoušel bych taky polotmavé anebo tmavé pivo.

Celkové zhodnocení:

Jak už jsem psal, doutníky KFC jsou hodně specifický které musíte vyzkoušet. Jsou to doutníky, které vám buď budou chutnat anebo ne. Podle mě u tohoto není nic mezi.

Příběh značky:

Největší rozdíl mezi klasickými řadami firmy Drew Estate a řadou Kentucky Fire-Cured je jak jste jistě uhodli obsah tabáků z Kentucky které zrají ve speciální stodole do které je vháněn přírodní kouř, jedná se o prémiové tabáky z Virginie a Kentucky. Tento proces je starý více než 200 let a oproti zrání na vzduchu dodává tabákovým listům jemně kouřovou chuť. V chuti jsou cítit tóny oříšku a javorového sirupu. Tyto listy jsou doplňeny long fillery z Nicaragui a Brazílie a zakončeny mexickým krycím listem San Andreas maduro. Finální produkt je unikátní zážitek který na našem trhu nemá obdoby.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/drew-estate-kfc-just-a-friend-1ks

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

admin • 19/04/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář