Recenze doutníků

Online Cigar Club

Oliva Master Blends 3

Výrobce: Oliva Cigars

Velikost: Robusto

Původ: Nikaragua

Doba kouření: cca 50 – 60 min.

Krycí list: Sungrown Broadleaf

Vázací list: Mexican San Andres

Náplň: Habano seed

Tenhle doutník od Olivy byl poslední z klasických sérií, které jsem až doteď nevyzkoušel. Je to opravdu klenot od této značky a hned po sérii V Melanio se stal mým oblíbených. Hravě zastíní všechy ostatní doutníky od této značky. Doporučuji jej i pro méně zkušené kuřáky, který chtějí své znalosti a chutě posunou o level výš. V doutníku najdeme, mnoho dobrého z doutníkové produkce jako: krycí list broadleaf, oceňovaný a kvalitní vázací list mexický San Adnres a moc dobrou náplň Habano.

Vzhled:

Vzhled doutníku se zcela odlišuje od klasických sérií jako G, O, V atd. Jde zcela o luxusní, propracovaný a umělecký prstýnek, který jsem musel detailně vyfotit. Tělo doutníku je moc hezké, tmavší a olejnatý sun grown. Já bych řek, že spíše se jedná o světlejší maduro.

Chuť a vůně:

Ve vůni jsem cítil cappuccino a sladkost. Chuť byla hodně rovnoměrná a výrazná s tóny kávy/cappuccina a oříšku, v pozadí pak jemně sladký krém a seno.

Hoření, kouření, síla:

Zastřihl jsem klasicky na S-cut a kouřil přibližně 55 min. Doutník hořel rovnoměrně a celou dobu, bez nutnosti opětovného zapalování. Dýmová produkce byla ohromná s hustým a krémovým dýmem, který jsem si opravdu užíval v spojení se sladkostí doutníku. Silu odhaduji na střed 3/5.

Párování s rumem:

K doutníku jsem zvolil hodně ozpěvovaný barbadoský rum, britského typu R.L. Seale‘s 10yo., který je vlajkovou lodi společnosti R.L. Seale & Company, jejíž historie sahá zpět do roku 1820. Rum je destilovaný v destilerii Foursquare a zraje deset let v tradičních sudech z amerických dubů, které dříve obsahovaly bourbon. Po deseti letech jsou vybrány pouze sudy s tím nejlepším obsahem, který je následně naplněn do neobyčejných černých lahví se jménem Sealovy rodiny.

Je to hodně sympatický a zároveň drsný rum s 46% alkoholu. Trochu jsem se ho obával, že nebude vhodný k doutníku, ale opak byl pravdou a rum k tomu sedl bravurně. Chuť je těžší a peprnější ale v pozadí nasládlá a právě tenhle závěr se smícháním sladších tónu doutníku dali vyniknou sladkosti a celkový dojem byl bravurní. Hezká sladkost, relax a chuťová poezie mně nutila, nemyslet na nic jen na přítomný okamžik. Dokonalé!

Celkové zhodnocení:

Doutník – perfektní. Rum – perfektní. K tomu snad už není co dodat. Vyzkoušejte a posuďte samy.

O doutníku:

Master Blends 3 je již třetí řada limitované produkce doutníků s blendem vytvořeným z raritních vintage tabáků, které jsou k dispozici ve velice malém množství a proto nejsou vhodné pro klasickou produkci. Jedná se o tabák z malých plantáží, z mimořádně dobré sklizně. Tato série byla vytvořena v roce 2006. Jedná se o mimořádně komplexní doutníky pro zkušené kuřáky. Tyto doutníky byly původně vytvořeny pro rodinu Oliva. Díky rozdílům ve sklizních je každá vydaná série odlišná v chuti a síle.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/oliva-master-blends-robusto-1ks

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

admin • 28/04/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář