Recenze doutníků

Online Cigar Club

Mombacho Diplomatico

Výrobce: Mombacho Cigars (Casa Favilli Factory)

Velikost: Petit Corona

Původ: Nicaragua

Doba kouření: cca 40 – 50 min.

Krycí list: Ecuador (Habano)

Vázací list: Nicaragua (Jalapa)

Náplň: Nicaragua (Condega, Estelí and Jalapa)

Tento doutník jsem sháněl hodně dlouho. Mimo ČR neobjednávám a u nás se bohužel neprodává. Rum Diplomatico patří mezi moje oblíbené a to nejen základní Reserva Exclusiva 12y ale také mám hodně rád Selección de Familia 12y anebo vyšší série od této značky. Jak v chuti, tak perfektní dizajn, se mi zalíbil už v mých začátcích v rumových degustacích a teď tady mám krásný doutník Mombacho Diplomatico. Tak se na to podívejme. Doutník jsem pochopitelně degustoval s rumem tytéž značky. Na konci článku najdete bohatou fotogalerii.

Vzhled:

Přesně kvůli tomu vzhledu jsem jej musel mít. Krásný Diplomatico „vintage“ styl, který zná každý z rumu Reserva Exclusiva je pochopitelně vyobrazen i na doutníku. Doutník je dále hezky ubalen v krycím listu Habano, bez výrazné žilnatosti. První/hlavní prstýnek vyobrazuje rum Diplomatico a spodní prstýnek nese název Mombacho cigars s.a.

Chuť a vůně:

Ve vůni je cítit kořeni, čokoládu a pikantnost. Paleta chutí je bohatá, i když doutník působí celkem jednotvárně. V chuti najdeme: hořkou čokoládu, chilly, koření, sladký karamel a cedr. Chuť je středně plná.

Hoření, kouření, síla:

Hoření bylo vcelku rovnoměrné, bez nutnosti dopalování. Popel hezky držel cca do polovice a dymovost byla průměrná. V tomto směru se jedná spíš o průměrný doutník. Silu odhaduji na 2,5-3/5. Párování bylo perfektní, okusil jsem jak už zmiňovanou Reservu Exclusivu, tak i Selección de Familia a Familia je podstatně lepší jak samotná tak k doutníku. K tomu jsem měl ještě hořkou čokoládu originál Diplomatico, která celou degustaci dostala na luxusní úroveň.

Celkové zhodnocení:

Jak jsem psal, doutník je spíš průměr, nabízí ale bohatou paletu chutí a k rumu Diplomatico se jedná o opravdovou stylovku, rozhodně doporučuji vyzkoušet, když máte možnost.

Příběh značky:

Diplomático je legendární značka rumu. Vznikla na konci 18. století díky velké iniciativě a vášni Dona Juancha Nieta Melendeze, který se zabýval objevováním zdrojů a procesů odpovědných za mnoho lákavý chutí tradičních nápojů ve Venezuele. Don Juancho neúnavně hledal svůj vlastní způsob výroby rumů. Zohledňoval dané životní prostředí, které výrobní proces do jisté míry ovlivňují – například tropické počasí – horké a vlhké. A tak stvořil kombinací mnoha produktů – rumů a různých šťáv a přísad – skvělý rum s nezaměnitelným tělem a jemným aroma. A tak se vydal rum pod značkou Diplomático do světa, kde sklidil veliký úspěch. Výroby se ujal po Donu Juanchovi jeho syn, který kráčí v otcových šlépějích a vyrábí rum již tradiční metodou.

Doutník není k zakoupení v ČR, odkaz na oficiální stránky Mombacho zde:

https://mombachocigars.com/collections/cigars/products/diplomatico-petit-corona-10ct

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 06/11/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář