Recenze doutníků

Online Cigar Club

Ořezávače doutníků

Každý správný kuřák doutníku potřebuje vhodný ořezávač, tzv.cutter. Je vícero možností z čeho vybírat. Tak jako humidor, zapalovač apod., je i ořezávač pro mnoho z nás designový doplněk.

Cenové rozpětí se pohybuje od cca 40 Kč až po tisícové položky, cca 10.000 Kč, nad tou cenou jsou už jen exkluzivní kousky dělané na zakázku.

Já osobně jsem používal dlouho levné ořezávače a nevěnoval jsem tomu extra pozornost, po vyzkoušení všech možných kombinací a taky luxusních provedení značek napr. Colibri, Les Fines Lames apod., jsem dospěl k názoru, že plně postačuje ořezávač v ceně cca 300-500 Kč. Ve vyšší cenové hladině jsou pochopitelně moc kvalitní kousky, ale jedná se spíš o věci pro fajnšmekry.

S-cut

Klasická a nepoužívanější varianta ořezávaní doutníku The  straight cut. Jedná se o rovný řez. Možnosti jsou neomezené a vybírat můžeme z nespočetného množství tvarů, designu apod. Jen si vybrat dle osobního vkusu. Možnost využití na všechny tvary a typy a doutníků.

V-cut

Tenhle cutter dělá ořez ve tvaru V, jak už název vypovídá. Taky dost rozšířená verze, která v poslední době opět nabírá na oblíbenosti. Zde opět platí množství různých provedení a designu. Cenové rozpětí od cca 200 Kč do 3000 Kč.

Punch

Málo rozšířená verze a dle mého názoru nejméně oblíbená. Využití není možné u menších, tenčích a speciálních rozměrů např. Torpedo. Je vcelku využívaný jako doplněk turbo zapalovače (v mnohých případech najdete na spodní straně zapalovače), ideální pro kouření mimo váš oblíbený cigar club anebo mimo domácí podmínky. Je možné zakoupit také jako mini přívěšek na klíče.

Většina z nás využívá klasický řez S-cut ale já osobně se nebráním i jiným možnostem a využívám je dle libosti, chuti, nálady apod. Výše uvedené kvalitnější značky jako Colibri anebo Les Fines Lames jsou extrémně kvalitní, pro někoho zbytečné předražené, pro někoho přeplacená značka, pro mě známka kvality a luxusu.

admin • 08/11/2020


Previous Post

Next Post

Napsat komentář