Recenze doutníků

Online Cigar Club

Roma Craft Aquitaine Antropology Habaec

Výrobce: RoMa Craft Tobac

Velikost: The Anthropology (Grand Corona)

Původ: Nicaragua

Doba kouření: cca 65 – 70 min.

Krycí list: Ecuador Habano Ligero

Vázací list: Cameroon

Náplň: Nikaragua (Condega, Estelí a Pueblo Nuevo)

Opět doutník od Roma Craft, který nezklamal, obhájil svou cenu a jen mně utvrdil v tom, že RC dělají opravdu kvalitní doutníky. Kdo nezná, musí vyzkoušet a kdo zná ví o čem píšu.

Vzhled:

Opět nenápadný prstýnek, jak býva zvykem u značky Roma Craft. Ze předu název doutníku a ze zadní strany znak/logo značky. Doutník je perfektně, až dokonale ubalený, krásně olejnaté habano.

Chuť a vůně:

Ve vůni zacítíme čokoládu a dřevo, už před zapálením nám doutník dává vědět, že bude silný a kvalitní. Po zapálení hned nastupuje chuť dřeva, kávy a zemitosti. Postupně tyto chutě doplňuje kůže s krémovou nasládlostí.

Hoření, kouření, síla:

A tady přichází to nejlepší z celého doutníku, ukázkové, párdně rovnoměrné hoření jako žiletka. Opravdu nádhera. Sílu doutníku odhaduji na 4-5/5, je poměrně silný. Dým je středně plný a tah volnější.

Celkové zhodnocení:

Je to doutník, který si užije každý ostřílený matador i středně pokročilý kuřák. Rozhodně jej doporučuji a v ceně cca 250-280 Kč je to opravdu kvalita.

Příběh značky:

V roce 2012 oznámili dva přátelé Skip Martin a Mike Rosales vytvoření společnosti RoMa Craft Tobac. Přinesli na trh doutníky se specifickou filozofií a estetikou, které cílí na velmi úzkou skupinu spotřebitelů. Tou skupinou jsou kuřáci, kteří preferují robustní chuťový profil a sílu. Styl doutníků RoMa Craft je vhodný pro zkušené a lehce otrlé kuřáky. Doutníky nejsou prvoplánově a brutálně nikotinově silné. Jsou chuťově výrazné díky velmi dlouhé fermentaci listů z vrcholných částí rostliny – tzv. high primingů. To zaručuje vysoký podíl všech chuťových komponentů pro mimořádné doutníky. Skip, Mike a Esteban nakupují tabák z mnoha zemí světa. Dovážejí ho z destinací, jako jsou Indonésie, Kamerun, Brazíle, Ekvador, Dominikánská republika, USA nebo tři regiony Nikaraguy – z Estelí, Condegy a Puebla Nueva. Značka RoMa Craft se stala opravdovým fenoménem mezi hardcorovými milovníky doutníků.

Doutník k zakoupení zde (Grand Corona):

https://www.cigarhouse1.cz/cs/roma-craft-aquitaine-antropology-habaec

anebo zde (Robusto Extra):

https://doutniky-rb.cz/doutniky-nicaragua/roma-craft/cromagnon-aquitaine-cranium

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

Zajímají vás doutníky? Nezapomeňte se přidat do FB skupiny: Online Cigar Club

admin • 11/08/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář