Recenze doutníků

Online Cigar Club

Roma Craft Wunder Lust Mata Fina

Výrobce: RoMa Craft cigar / Fabrica de Tobacco NicaSueno

Velikost: Robusto

Původ: Nicaragua

Doba kouření: cca 50 – 60 min.

Krycí list: Brazilie Mata Fina

Vázací list: Indonesie

Náplň: neuvádí se

Jak jsem už psal v předešlé recenzi o Roma Craft CroMagnon, jsou to nevýrazné doutníky s velkým potencionálem, že vás opravdu oslní. Celá značka mnou pěkně chuťově zamávala a já zjišťuji, že mi chutná každý jeden a není tomu jinak ani u tohohle krasavce Wunder Lust.

Vzhled:

Středně olejnaté tělo, řekl bych o něco světlejší maduro. Dizajn je jasný jako u každého doutníku od Roma Craft. Název a znak nechybí a provedení hodně decentně.

Chuť a vuňe:

Moc hezká cedrově nasládlá vůně. Po zapálení se doutník hezky rozhoří a hned se projeví základní chutě tohoto kousku a to: cedr, čokoláda a lehce nová kůže. V této chuti se nese celý doutník a od 2/3 začíná byt lehce nasládlý a krémový. Od 3/3 nastupuje opravdu nevýrazná peprnost, která vůbec nevadí a bude vhodná i pro začátečníky. K doutníku jsem tentokrát mněl sladkou bombu v podobě: ovocný pohár se šlehačkou, nutellou a mléčnou čokoládou. Bylo to opravdu famózní a párování budu určitě opakovat.

Hoření, kouření, síla:

Tah je opravdu lehký, ale ne moc. Zato kouře nám Roma Craft opravdu dopřál. Hoření bylo rovnoměrné a moc hezké. Sílu odhaduji na 2,5-3/5.

Celkové zhodnocení:

Doutník je hodně lahodný, lehký a vhodný jak na kouření přes dnes ke kávě, tak na večer k dobrému rumu/whisky. Doporučuji jej také začátečníkům, kteří chtějí své doutníkové poznání posunout o level výš.

Příběh doutníku Roma Craft Wunder Lust Mata Fina:

Společnost RoMa Craft Tobac se stala známou díky používání brazilské Arapariky ve své linii doutníků Intemperance BA XXI. The Wunder | Lust využívá další neméně známý krycí list, kterým je nejslavnější – Brazilská Mata Fina. Je to velice chuťově zajímavý a tmavý krycí list. Tento doutník je určen primárně jen pro německý trh. V doutníku je také použit indonéský vázací list a bohužel informace o náplni nejsou zveřejněny. Skip Martin (spoluzakladatel značky RoMa Craft) jen uvedl, že směs byla inspirována mnoha tabáky, které má rodina Schusterů, se kterou úzce spolupracují, ve vlastní továrně v Německu. Stejně jako u všech produktů RoMa Craft Tobacco se Wunder | Lust vyrábí v továrně Nica Sueno v Estelí v Nikaragui.

Doutník k zakoupení zde:

https://doutniky-rb.cz/wunderlust-robusto-1ks

Fotky najdete také na mém instagramu: Martin Socha (mscigars)

admin • 29/03/2021


Previous Post

Next Post

Napsat komentář